millaiset hiukset sinulla on?

mietinvaan

Pituus? Paksuus? Väri? Suorat, taipuisat, kiharat? Käsitellyt (permis, värjäys) vai luonnolliset? Milloin kävit viimeksi parturissa tai kampaajalla? Kuinka usein käyt?

Linkitä netistä kuva jossa on samanlaiset hiukset kuin sinulla (vain hiuksilla on merkitystä, muuten voi olla ihan erinäköinen).

23

109

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piiloalfa
    • DarkFеar

      No mun täytyy nyt kyllä myöntää että mulla on pitkät mutta päältä kaljuuntuneet hiukset koska mä en ahdasmielisyyttäni voinut sitä finaa syödä eikä ne mun kotiseudun ahdasmieliset persujuntit kuitenkaan olisi sitä hiustensiirtoa hyväksynyt, ja onhan se kaikista tärkeintä elää niin että sitä valinnoillaan miellyttää kaikkia muita.

      Tässä vielä mun kuvani:


      http://is13.snstatic.fi/img/978/1288766669372.jpg

      • piiloalfa

        Tuollainen on juuri passeli naisella. Liian tosissaan säädetty tukka ei kuulu meitsin ykkösfetisseihin.


    • :)...

      Tähän kuuluisi Genionkin osallistua...

      Tällanen. Tosin vähän pidempi takaa...

      http://punanaamio.fi/tuote/3036/munkkikalju

      Seuraavaksi voisi tehdä aloituksen siitä, että minkälainen leuka palstalaisilla on...? :D

    • 6+18

      Mulla on vähän samallaiset kuin darkfearilla, eli muuten pitkät mutta alan kaljuuntua päälaelta. Meinasin vielä sinnitellä ensi kesään asti ja sitten leikkaan kokonaan kaljuksi.

      • naisen mielipide

        Ehdottomasti suosittelen. Jos sisäkumi paistaa niin sit vaan kaikki veke, noloa jos on pari haiventa roikkumassa siinä


      • 14+2
        naisen mielipide kirjoitti:

        Ehdottomasti suosittelen. Jos sisäkumi paistaa niin sit vaan kaikki veke, noloa jos on pari haiventa roikkumassa siinä

        No on mulla ihan reilusti enemmän kuin pari haiventa, kun on ollut joku 10vuotta jo pitkä letti, mutta kuitenkin hiljalleen vähän alkaa kiusallisesti vähentyä ne hiukset. En halua että ihmiset katsovat, tai kiinnittävät huomiota, joten odotan kesälomaan jolloin kerkeää kasvaa parin millin siili sitten tilalle, ettei ihan nahka vaan jää.


      • 19+12
        14+2 kirjoitti:

        No on mulla ihan reilusti enemmän kuin pari haiventa, kun on ollut joku 10vuotta jo pitkä letti, mutta kuitenkin hiljalleen vähän alkaa kiusallisesti vähentyä ne hiukset. En halua että ihmiset katsovat, tai kiinnittävät huomiota, joten odotan kesälomaan jolloin kerkeää kasvaa parin millin siili sitten tilalle, ettei ihan nahka vaan jää.

        http://www.puolustusvoimat.fi/wcm/ac349f00472fb039914cbbf9f59cc682/1/holmstrom_440.jpg?MOD=AJPERES&CACHEID=ac349f00472fb039914cbbf9f59cc682/1

        Vähän tuon tyylisen meinaan leikata, oon jo melkein saman verran kaljuuntunutkin kuin tuo mies, ehkä en ihan nuin paljon.


    • palstanainen

      Punertavat keskiruskeat, yli rintojen pitkät, lainehtivat, käsittelemättömät, paksut hiukset. Jotain Lindsey Lohanin tukkaan päin.

    • satun_nainen_selaili
    • ätmi

      keltaine ja mallia jukolan jussi. Sopii punaiseen naamaan ja keltaisiin kulmiin

    • mies 32 vuotta

      En ole käynyt kampaajalla 10 vuoteen.

    • Karkeat, maantienväriset ja aika paksut ainakin ikään suhteutettuna. Pitkinä vähän kiharat, mutta toivottavasti en enää päästä niitä siihen tilaan. Pyrin käymään parturissa ehkä kerran 4 kuukaudessa.

    • En jaksa linkkailöa mittään, mutta tuolta nikin rakaa pittäs löytyä kaks kuvaa, jotka antaa osviittaa. Toi toinen kuva minä ei ole pohviilikuvana on se millanen miulla yleensä on ja on ollu käytännössä yläasteelta lähtien. Kesäsin laivalla ollessa yleensä ajelen sitte koneella siihen 3mm siili malliin.

    • Tehkää kuvahaku "horrible hairstyles women greasy gray hair" niin se on siinä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6289
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5211
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3260
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      107
      2380
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      76
      1118
    10. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      15
      1114
    Aihe