lehden logoon on uitettu 90 ja yläpalkkiin on laitettu omahyväiset attribuutit.
Kannen kuvassa on peräti uusi idea: Kauhahiihdon vanhat pierut on kuvattu kaupungintalon pihan kauhean kauhean edessä.
Kannen kuvassa on peräti uusi idea: Kauhahiihdon vanhat pierut on kuvattu kaupungintalon pihan kauhean kauhean edessä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Turha moittia kunista. Se on suora tie menestykseen. Matti Kalliokosken piti olla useita vuosia Ilkan päätoimittaja ennenkuin pääsi Helsingin Sanomien pääkirjoitustoimittajaksi.
Kauhajoki-lehdessä pääkirjoitusta pääsee kirjoittamaan olemalla lapsi tai Kauppaopiston opiskelija!
Eilisen "pääkirjoituksen" lukijoilla nousi tukka pystyyn!
Näkökulmaan olis hyvä saada asiasisältöö eikä sekavia mielipiteitä hiuksista ja mitä isompi sen parempi kasks mielisyyttä. Kunis on kyllä riittävästi hyvä
meille Suupohjan Seudun kanssa kun täydentää toisiaan.
Linja muutosvaihees kun meitä niin valtavan kauhiasti kiinnostavia moottorikirjootuksia ei ollu lehes koko viikolla.
Tämän päivän lehti osoittaa uutta kehitystä. Kannen kuva on suorastaan HD-tasoa.
Tuiskun parturi on paras ja varmasti edullisin, ja työn laatukin on parasta. Itse en käy muualla kuin siellä. Täytyypäs taas tiistaina poiketa..
Tiistai (lyhenne ti tai tiist.[1]) on viikonpäivä maanantain jälkeen ja ennen keskiviikkoa. Sanan "tiistai" etymologia on ruotsin sanassa tisdag. Tämä, samoin kuin vastaavat saksan ja englannin sanat tarkoittavat Tyr-jumalan päivää: Dienstag tai Tuesday.
Kauhajoki-lehti on paikkansa ansainnut hyvä paikallislehti. Mikä sen voisi korvata? No kun ei mikään!
Oikea paikallislehti!
Lukekaapa kokeeksi vaikka vain Tejukaa, KUrikka-lehdestä puhumattakaan. Mutta ette te lue. Ette ole koskaan katsonut muihin lehtiin päinkään!
Kun asun kuntien rajalla, niin on kiinnostavaa lukea kaikkia noita lehtiä. Niistä jokaisella on ansionsa. Mutta SINUN on kyllä aivan turha leikkiä selvänäkijää...."Ette ole koskaan katsonut muihin lehtiin päinkään".
Oskari sama kuin Seikkamatti?
On ihmisiä,joille ei oo koskaan hyvä ja hyväkään ei oo mitään.Tulee mieleen,että lehti on paikkansa arvoinen,jos ei oo muuta kirjoittaa täältä Kauhajoelta,niin eihän se oo toimittajan vika.Tapahtumat ja liike-elämä antaa aiheita otsikoihin ja mainoksiin,mutta ei tyhjät liikehuoneistot kesustan tuntumassa paljoa "kirjoituta"