Mistä -Kullattu sormus kaiverruksella- ?

Helpii

Eli siis etsin poikaystävälleni sormusta ystävänpäiväksi.
Terästä tai titaania.
Kullanvärinen/kullattu (kunhan hinta pysyy alle 50€)
Johon saisi kaiverruksen.

Netistä en löydä mistään?
Apuja?
:(
Kiitos jo etukäteen:))

5

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Apollon

      Jos haluat kaiverruksen kullanväriseen sormukseen, niin tietääkseni sormuksen pitää olla ihan kokonaan kultaa, eikä vain kullattu. Tämä siksi koska kaiverruksen takia pinta menisi pialle, ellei sitten tykkää siitä kun kaiverrus on eri väristä kuin itse sormus.

      Jos punakullan värinen kelpaa, ja ei haittaa kun sormuksen toisella puolella on logo, niin tuolla olisi 2 vaihtoehtoa, jos koot on sopivia. Kannattaa myös heti kysyä, että voiko niihin kaivertaa, ettet osta turhaan.
      > http://www.korumaailma.fi/sormukset-titaanisormukset

    • Googlettamalla

      Esim. tollanen löyty kun trendhim.com, siellä erilaisia teräksisiä ja titaanisia sormuksia, osa kullattuja. Voihan se olla ulkopuolelta kullattu, niin kaiverruksen saa paremmin?

      • Korjaus

        Oho, tuli vahingossa com loppuun, trendhim.fi on oikea,


    • terässormus
    • Littleiceteddy

      Kaupan miesten sormus 24 karaatin kultaa ja titaania, terästä, Kotka muotoilulla, parin sentin levyinen, Kotka siipinen ja teksti Live to Ride. Ride to Live. Mutta koska puhdas 24 karaatin kulta on niin harvinainen Suomessa ja painaa toistakymentä grammaa, en voi myydä alle 900 euron. Uusi, täysin käyttämätön, Mutta kaivertaa en voi, en ole kultaseppä enkä omista sellaista konetta. Todella upea motoristisormus. Miesten kokoa ei ole 50 euroon tarjota, naisille pieniä kokoja kylläkin. Koko 20mm, halkaisija siis sisämitalla. Laitan viestiä koska myyn isoja määriä jalometalli-, timantti ja jalokivikoruja. [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1569
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      72
      1370
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      227
      1351
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1291
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1100
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1029
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      960
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      848
    Aihe