sokkotreffit

Petyttekö kauheesti, jos toinen ei olekaan ulkonäöltään kaunis/komea?

Itselläni on sokkotreffit, mutta nyt mulla ei ole ollut mahdollisuutta lähettää kumppanille valokuvaa (ennen olen lähettänyt aina kaikille), joten nyt mua jännittää niin hemmetisti, jos toinen pettyy ulkonäkööni, vaikka olen koittanut sanoin kuvaillakin hänelle sitä.

Eikä lohdutukseksi auta se, että hän varmaan ajattelee samoin itsestään :/
51208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ihmisestä on helpompi tykätä kun se ei ole täydellinen,
vikoja pitäis vaan olla about yhtä paljon molemmilla
ja jotenkin sympaattisia

Äänestä

on älykäs, hän ei lopeta treffejä samantien jos vaikka et nyt täydellisesti vastasikaan hänen käsityksiään unelmaulkonäöstä. Sitten tietysti jos hänestä ei enää kuulu mitään, voit miettiä missä vika, silloinkin kannattaa ajatella ettei se välttämättä ollut se ulkonäkö vaan johtui jostain muusta, esim. kemiasta yms.

Äänestä

Mä oon ollu kaksilla sokkotreffeillä ja kumpikin on bonggattu netistä ja oon todella järkyttynyt kummastakin tapaamisesta eikö täälä kirjoittele kukaan järkevä edes hiukan hyvännäköinen mies???
Toivottavasti sun treffit on onnistuneet..

Äänestä

EI SOKKOJA

Äänestä

Sokkotreffit ovat mukavia, mutta niihin on aika hankala suhtautua juuri sopivasti. Toisaalta ei saisi olla liikaa odotuksia, koska toinen ei kuitenkaan koskaan vastaa täysin omia mielikuvia tai toiveita. Toisaalta pienet odotukset luovat sitä sopivaa jännittävää ilmapiiriä.

Itse olen 6 kertaa käynyt sokkotreffeillä niin, etten ollut treffikumppanin kuvaa nähnyt. Jokainen tapaamisista oli erittäin mukava. Kun lähtee sillä mielellä liikkeelle, että tapaa mukavan ihmisen ja viettää hänen kanssaan mukavan leffa/ravintola/teatteri -illan, niin ei sillä ulkonäöllä oikeastaan ole väliäkään. Ei siinä silloin pety, vaikkei toinen olisikaan hemaiseva. Sitten jos ulkonäkö tai kemiat eivät kuitenkaan kolahda, niin homma ei etene siitä eteen päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viiviviiliä kirjoitti:

Petyttekö kauheesti, jos toinen ei olekaan ulkonäöltään kaunis/komea?

Itselläni on sokkotreffit, mutta nyt mulla ei ole ollut mahdollisuutta lähettää kumppanille valokuvaa (ennen olen lähettänyt aina kaikille), joten nyt mua jännittää niin hemmetisti, jos toinen pettyy ulkonäkööni, vaikka olen koittanut sanoin kuvaillakin hänelle sitä.

Eikä lohdutukseksi auta se, että hän varmaan ajattelee samoin itsestään :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu