a. Niiden hinnat nousseet hurjasti viimevuosien aikana.
Apteekkien aika laskea käsikauppalääkkeiden hintoj
sksjgf
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Juuri näin.
apteekkarien ahneus vain pahenee,heille ei riitä mikään. ovat aina verotilastojen kärjessä,joten valtion takuuhinnat ovat suomen n. 100:lle apteekkarille kuin jumalan lahja mallisten lakien avulla suojattuna. rahaa tulee ovet täydeltä kansan sairastaessa aina vain enemmän,mutta apteekkarit ei edes kiitä.
lääkehinnat ovat myös nousseet,on aivan uskomattomia korotuksia. lääkehinnat eivät onneksi ole apteekkarien päätettävissä,mutta ko. hintavirasto varmaan jakaa ilmaisrahaa hurjasti apteekkareille,kuten on aina tehnyt.
terveyden lääkitys on todella sairasta toimintaa,se on mielettömän raakaa,suurta ja ahnetta bisnestä. lääkkeillä oireita myrkytetään,mutta sairauksia ei hoideta.
Hinnat alkavat lääketeollisuudesta .Lääkärikunta on mukana juonessa .Reseptien kirjoittaminen on kannattavaa .Laboratorioissa kehitellään vakavampia sairauksia joiden hoito on hirmukallista .Säteilykoneiden tehtailijat samoissa
porukoissa mukana rahastamassa .Jos ihmisiä parannettaisi tosissaan ,niin terveet ihmiset olisivat myrkkyä lääketeollisuudelle .Yksinkertainen ,mutta raaka peli .Siihen ei kuitenkaan uskota ,koska maapallolla on vieläkin miljoonia uskonnon sekoittamia hyväntekijöitä ,jotka uskovat ihmisen hyvyyteen ,mutta unohtavat kuka tätä palloa pyörittävät . Siionistit paholaisen johtamana .Heille kelpaa kaikki mikä tuo rahaa .
purkkipilleri .Tietenkin sairauksia olisi paljon vähemmän ,jos kansalaiset hoitaisivat terveyttään ,niin sairaudetkin vähenesivät .Esimekkinä juoppo, joka makaa ojassa ,ja jäädyttää varpaansa ,sitten vaatii hoitoon pääsyä .Omapa oli vikansa ,nyt siitä maksavat verotettavat .Alkoholistin juomahimo ei ole sairaus ,vaan heikko itsekuri .
on vain bisnestä,terveyttä ei edes haluta.
Ok aloitus.
Just niin .Apteekkiin mennään tukka suorana ,koska muut mahdollisuudet ovat salattuja mahdollisuuksia ,niinkuin luonnonmukainen parantaminen .
Käsikauppalääkkeiden hinnat aivan törkeitä. Taitaa olla katteet aivan tapissa.
Mitä ,jokos KELA lopetti toimintansa ? On paljon maita missä ei ole kelaa .Niillä alueilla tullaan toimeen ilman myrkkyjä ,koska lääkkeethän ovat juuri sitä . Sivuvaikutukset monesti pahemmat kuin itse sairaus .Luonnonmukaisia parannuskeinoja halveksitaan ,koska ne vievät rahaa lääketeollisuudelta .
86-vuotias äitini on pysynyt hengissä lääkkeiden avulla viimeiset 20 vuotta joten lääkkeistä on apua kroonisista sairauksista kärsiville.
Ei mitään alennuksia. Ne ostaa joilla on varaa. Menkää pummit töihin.
Edellinen kommentti on kokkaretrollin aivopieru.
Vedä ittes jojoon!
Ok aloitus.
Naapuri säteilyttää minua ja laittaa kaasua postiluukusta
Nosto