Mitä miehen päässä liikkuu?

Lenkki

Jo toinen kerta kun mies lähtee suhteesta sanomatta mitään, keskustelematta asiaa. Ilmoittaa taas tuovansa tavarat ja yrittää sopia taas aikaa milloin en ole kotona.
En voi ymmärtää, enkä enää haluakkaan. Ottaavaan päähän tosi paljon miehen käytös vaikka ei sitä tosi miehen käytökseksi voi sanoa.
En jaksa alkaa kuitenkaan enään vatvoa asiaa sen kanssa jos se näin on päättänyt taas.
Tunne kyllä itseni aika petetyksi ja mietin mikä on ollut totta ja mikä ei.

Mitä mieltä olette tällaisesta käytöksestä?...miehet sekä naiset.

3

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • irtautunut

      Päätin juuri suhteen, jossa tuollainen toistui puolen vuoden aikana neljä kertaa. Viidennen kerran lähti ja siitä seuraavana päivänä teki paluuta, kuin mitään ei edellisenä päivänä olisi tapahtunut, vaan enpä enää huolinutkaan takaisin. Pari viikkoa sitkeästi yritti vaikka millä keinoilla paluuta entiseen, mutta tiukkana pysyin ja nyt on-off on off!!!

      Nuo jojoilijat ovat epävakaita persoonia, eivätkä koskaan tule muuttumaan. Luottamus menee heihin täysin ja sen jälkeen suhde ajautuu kohti loppuaan. Jossain tulee sitten takaraja vastaan.

    • BEM

      Olet sitten tehnyt itsestäsi kynnysmaton. Mies kävelee ylitsesi toistuvasti. Mahtavaa elämää tuollainen :-/

    • jokutoinen

      No et sitten kysy itseltäsi mitä omassa päässäsi liikkuu? Miksi suostut moiseen menemiseen ja tulemiseen?
      "En jaksa alkaa kuitenkaan enään vatvoa asiaa sen kanssa jos se näin on päättänyt taas."
      Et jaksa. Olet pettänyt itsesi. Sinulla on omat rajat täysin hukassa. Sori.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2768
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2611
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      30
      2128
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1907
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1885
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      34
      1597
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      857
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      814
    Aihe