Jo toinen kerta kun mies lähtee suhteesta sanomatta mitään, keskustelematta asiaa. Ilmoittaa taas tuovansa tavarat ja yrittää sopia taas aikaa milloin en ole kotona.
En voi ymmärtää, enkä enää haluakkaan. Ottaavaan päähän tosi paljon miehen käytös vaikka ei sitä tosi miehen käytökseksi voi sanoa.
En jaksa alkaa kuitenkaan enään vatvoa asiaa sen kanssa jos se näin on päättänyt taas.
Tunne kyllä itseni aika petetyksi ja mietin mikä on ollut totta ja mikä ei.
Mitä mieltä olette tällaisesta käytöksestä?...miehet sekä naiset.
Mitä miehen päässä liikkuu?
3
139
Vastaukset
- irtautunut
Päätin juuri suhteen, jossa tuollainen toistui puolen vuoden aikana neljä kertaa. Viidennen kerran lähti ja siitä seuraavana päivänä teki paluuta, kuin mitään ei edellisenä päivänä olisi tapahtunut, vaan enpä enää huolinutkaan takaisin. Pari viikkoa sitkeästi yritti vaikka millä keinoilla paluuta entiseen, mutta tiukkana pysyin ja nyt on-off on off!!!
Nuo jojoilijat ovat epävakaita persoonia, eivätkä koskaan tule muuttumaan. Luottamus menee heihin täysin ja sen jälkeen suhde ajautuu kohti loppuaan. Jossain tulee sitten takaraja vastaan. - BEM
Olet sitten tehnyt itsestäsi kynnysmaton. Mies kävelee ylitsesi toistuvasti. Mahtavaa elämää tuollainen :-/
- jokutoinen
No et sitten kysy itseltäsi mitä omassa päässäsi liikkuu? Miksi suostut moiseen menemiseen ja tulemiseen?
"En jaksa alkaa kuitenkaan enään vatvoa asiaa sen kanssa jos se näin on päättänyt taas."
Et jaksa. Olet pettänyt itsesi. Sinulla on omat rajat täysin hukassa. Sori.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127207
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t364242törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383718Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001970- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi631398Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1771090Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111020