Rikokseen syyllistyneen ulkomaalaisen karkoittamin

Käykäähän lukemassa ja allekirjoittamassa kansalaisaloite.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kansalaisuuden saanut EI näy tilastossa jossa mamu on tehnyt rikoksen. Poliisin mukaan hekin syyllistyvät rikoksiin, joten tilasto ei ole sikäli aito.
MENKÄÄHÄN ALLEKIRJOITTAMAAN KANNATUS. Vaatii ainakin pankkitunnukset ja hyväksyntäsi. Aikaa kuluu noin 2 minuuttia ja äänesi on plakkarissa.

Äänestä

ja pidän huolen, että perhepiirinikin allekirjoittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KANSALAISALOITE kirjoitti:

Käykäähän lukemassa ja allekirjoittamassa kansalaisaloite.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu