Sinkkumiesten paha olo

Lueskelin tos näitä juttuja niin luulempa että tää sinkkumiesten katkeruus ja kaunaisuus horoämmiä kohtaan juontaa vain ja ainoastaan siitä ettei ne ite saa tarpeeksi seksiä naisilta-jos yhtään. Onhan siinä jo tarpeeksi syytä olla kateellinen kun naiset saa mut minä en! :-(
48215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

Niin. Se on helppoa vetäytyä markkinoilta, ajatellen, ettei noista kukaan ole tarpeeksi hyvä mulle. Silloin ei tarvitse edes yrittää, eikä näin ollen tarvitse kestää pakkeja. Helppoa elämää.

Äänestä
  • Niinpä. Vielä helpompaa on kun ei koskaan tutustu yhteenkään naiseen ihmisenä, niin ei tiedä millaisia vaikeuksia naisilla voi elämässään olla.

    Äänestä

  • Ei kiinnosta tutustua kun suomalaiset yli 25-vuotiaat naiset on niin rumia.

    Äänestä

  • "Niin. Se on helppoa vetäytyä markkinoilta, ajatellen, ettei noista kukaan ole tarpeeksi hyvä mulle."

    Naiset varmaan vetäytyvätkin markkinoilta tuon takia, kun ei mikään kelpaa. Ollaan liian hyviä miehille, joihin olisi mahdollisuus.

    "Silloin ei tarvitse edes yrittää, eikä näin ollen tarvitse kestää pakkeja. Helppoa elämää."

    Helppoa on joo, jos kestää sen ettei saa naista. Pakkeja kun on saanut noin 15 vuotta, niin ei niitä jaksa enää kovin paljon kaivata.

    Äänestä

ehkä sinkku miesten paha olo johtuu siitä kun muut miehet saa kunnon naisia jotka ei ole horoja mutta vapaiksi jää sinkku naiset ja niistä täytyisi valita jokapojan kukan itselleen koska sinkku naisten taso on mitä on mutta sitä helmeä odotellessa niitäkin sinkkuja on mutta harvassa ja miksi muuten nämä horatsu naiset on muuten aina vapaita jokus joku voi olla lyhkäsessä suhteessa mutta aina samat sinkku naiset veikkaan 25v päästä nämä palsta tytöt on sinkkuja silloinkin miksiköhän

Äänestä
  • Ja on luule aivan sama toistepäinki. Myös samat miehet aina uudelleen sinkkuja. Kun valkkaa ulkonäön perusteella suhteensa ei voi tosissaan muuta odottaa...

    Äänestä

  • urpojaootte olet kyllä aivan oikeassa kummistakin niitä löytyy ja pilaa kunnon sinkun maineen ja luullaan että hänkin on samanlainen koska on sinkku harmittaa hyvien sinkkujen puolesta koska etsivät kumppania tositarkoituksella ja suurin osa surkeista sinkuista pilaa kaiken

    Äänestä

Pitäiskö olla normaali kun kaikenlaiset rikolliset jännämiehet jotka hakkaa naisia, saavat seksiä ja rakkautta ja ymmärrystä naisilta mutta minä en saa rakkautta vaikka en ole koskaan tehnyt mitään rikoksia tai hakannut naista. Tottakai se vituttaa kun muut saa ja minä en. Seksi ei ole se pääasia vaan se hyväksyntä että joku tykkäisi minusta.

Äänestä
  • ai nyt susta pitäisi tykätä? ja aiemmissa kirjoituksissa olet haukkunut kurppia jne eli susta saa kyllä kuvan, että on just se pillu vaan mielessä

    Äänestä

  • Kukaan ei voi tykätä susta jos kukaan ei tunne sua. Sitten jonkun harrastuksen pariin, jotta tutustut ihmisiin. Hyvä kun tajuat, että hyväksyntä on tärkeää. Sitä ne naisetkin haluaa. Eivät ole pohjimmiltaan niin erilaisia.

    Nyt mä kerron sulle salaisuuden. Voi olla, että jännäjennat rakastuu jännäjareihin siksi, että ne jännäjaret antaa niille huomiota ja hyväksyntää.

    Haluutko sä jännäjennan? Vai jonkun muunlaisen naisen? Ulos maailmaan tutustumaan nyt.

    Äänestä

  • Hyväksynnän saamiseen, on vain yksi tie.
    Toisen kunnioitus.

    Miten ajattelet vastakkaisesta sukupuolesta?

    Täällä moni räyhää kaikista naisista lutkina/ käytettyinä ja vain neitsyt on parhain valinta heille. Ovat kuitenkin yksin aina vaan ja tulevat olemaan.

    Yksikään järkevä neitsyt, ei sairaalloisen katkeraa "miestä" halua. Tervepäisiä miehiä on paljon.

    Äänestä

  • sorivaa kirjoitti:

    ai nyt susta pitäisi tykätä? ja aiemmissa kirjoituksissa olet haukkunut kurppia jne eli susta saa kyllä kuvan, että on just se pillu vaan mielessä

    Kunnon miehillä on vähän valikoiva muisti sen oman käytöksensä suhteen. Mitään omia aggressioitkupotkuraivareita ei tietenkään lasketa, kun niille on omasta mielestä niin hyvä syy.

    Äänestä

Olen kuule käynyt ulkona koko ikäni ja tehnyt alotteita naisille.

Äänestä
  • Aloitteiden tekeminen ja ihmisiin tutustuminen on 2 eri asiaa.

    Äänestä

  • Totta. Toi todistaa että sä et voi ikinä saada ketään naista. Aukotonta logiikkaa. Olet absoluuttisen oikeassa.

    (Miks mä väittelen täällä mielisairaiden ihmisten kanssa? Ei kerro hyvää mustakaan.)

    Äänestä

  • ktn- kirjoitti:

    Totta. Toi todistaa että sä et voi ikinä saada ketään naista. Aukotonta logiikkaa. Olet absoluuttisen oikeassa.

    (Miks mä väittelen täällä mielisairaiden ihmisten kanssa? Ei kerro hyvää mustakaan.)

    Ei näiden tiettyjen tyyppien päähän mahdu se oma kelvottomuus. Turha edes yrittää enää väitellä.

    Äänestä

  • olen.luovuttanut kirjoitti:

    Ei näiden tiettyjen tyyppien päähän mahdu se oma kelvottomuus. Turha edes yrittää enää väitellä.

    Kyllä se kelvottomuus on tullut harvinaisen selväksi viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana.

    Voi olla, että kelvottomuuteni syy on muille täysin ilmiselvä. Minulle se ei sitä ole eikä kukaan sitä syytä minulle kerro. Kuvittelen kuitenkin itseni melko tavalliseksi mieheksi. Siksi ihmettelen miksi en kelpaa kenellekään (todellakin!).

    Kaikenlaista on tullut kokeiltua, jopa käytyä suihkussa ja kammattua hiukset. Tuloksena oli aivan älyttömän koominen pelurin ja naisten kaatajan limainen maine. Mies, jolle kelpaavat kaikki naiset ja jolta pitää piilottaa vaimot, tyttöystävät ja vanhimmat lapset. Ja ystävällisiä neuvoja siitä, että minun pitäisi olla vähemmän kranttu ja viimeinkin vakiintua. Niin, olenhan suudellut naista joskus 1999. Vai oliko se peräti tällä vuosituhannella?

    Minä alan olla jo ihan saatanan kypsä. Näin en kuitenkaan aio jatkaa ja ajattelin kokeilla että jos vaikka Ukrainasta löytäisi sattumalta morsiamen. Melko nöyryyttävää, mutta elämä on. Vaihtoehtona alkaa olla vaikkapa sopivasta köydestä tehty silmukka tai sopiva yliannostus.

    Äänestä

Yhä lailla täällä naiset valittavat paskoista miehistä. Se on vain logiikalla naisen täysin oikeutettua, että naiset saavat valittaa, kiukutella ja esittäää pikkumaisia vaatimuksiaan miehille. Miehet ovat sitten joko kusipäitä tai itsetunnottomia ihan sen perusteella, että nämä ahneet naiset ei nappaa - tai vielä pahempaa, asiasta kehtaa jopa huomauttaa.

Äänestä
  • Teeppä aikas kuluks vertailu kuinka monessa viestissä valitetaan huonoista naisista ja monessako huonoista miehistä.

    Äänestä

  • tieteilijä kirjoitti:

    Teeppä aikas kuluks vertailu kuinka monessa viestissä valitetaan huonoista naisista ja monessako huonoista miehistä.

    Tällä palstalla nyt on enemmän mies- kuin naispuolisia sinkkuja. Nämä jutut aiheuttaisivat viestikaupalla kollektiivista valitusta vauva-palstalla tai demissä, jonne ne ahneet ja pinnalliset sinkkunaiset kokoontuvat.

    Äänestä

Naiset ovat ikäviä, kun eivät jo teinineitseenä tule hakemaan kotoa, vieroita äidistä ja pleikkarista ennen kuin katkeruus valtaa mielen ja tulevaisuus on pilalla lopullisesti. :-(

Äänestä
  • Hakeminen ei ole ongelma. Riittään kunhan menee baariin ja istahtaa, aivan varmasti on puolen tunnin sisään joku nainen hakemassa. Ikävikiä nämä hakijat ovat siksi, että naiset automaattisesti olettavat miestenkin olevan (naisten tapaan) pinnallisia ja ahneita. Sitten alkaakin hirveä itku ja joskus epätoivoiset kiristysyritykset, kun huomataan, ettei se ollutkaan ahne eikä edes suostu muuttumaan sellaiseksi naisen vaatimuksesta.

    Äänestä

  • Mee kuule peilin eteen ja toista vielä 5o kertaa "naiset on pinnallisia ja ahneita" niin sulle tulee vielä parempi mieli.

    Äänestä

  • Annatotuudenvapauttaa kirjoitti:

    Mee kuule peilin eteen ja toista vielä 5o kertaa "naiset on pinnallisia ja ahneita" niin sulle tulee vielä parempi mieli.

    Se ei edelleenkään ole mun ongelma, että ihan oikeassa maailmassa ja myös tällä palstalla naisille on miehessä ylivoimaisesti tärkeintä työ ja raha. En halua kieltää tätä ahneutta, koska mikään kieltoihin perustuva yhteiskunta ei toimi, mutta se ei tarkoita etteikö tästä ahneudesta pidä huomauttaa.

    Äänestä

  • Se on helpompi sanoa, että naiset ovat ahneita kuin myöntää, että itse on vain laiska eikä viitsi tehdä töitä.

    Äänestä

  • burb kirjoitti:

    Se ei edelleenkään ole mun ongelma, että ihan oikeassa maailmassa ja myös tällä palstalla naisille on miehessä ylivoimaisesti tärkeintä työ ja raha. En halua kieltää tätä ahneutta, koska mikään kieltoihin perustuva yhteiskunta ei toimi, mutta se ei tarkoita etteikö tästä ahneudesta pidä huomauttaa.

    Kysyisin sulta että miksi et halua töitä tehdä? Mikä siihen on syy? Tarkoittaako työnteko sitä että on ahne?

    Äänestä

  • Kyllä tässä on kyse ihan prioriteeteistä, jotka ovat naiselle tärkeimpiä. Se minkä mä en en käy töissä tai edes häe töitä, ei ole mitenkään olennaista tässä.

    Jos naiselle on ensiarvoisen tärkeää, että mies käy töissä, se ei kerro hyvää naisesta. Se kertoo naiseesta, että raha ja materiaali on ratkaisevinta eikä siitä olla valmiita tinkimään. Se kertoo, että miehen persoona ym. henkiset asiat ovat naiselle vasta kakkosprioriteetti. Ei ole vaan kovin innostavaa alkaa suhteeseen, jossa sun ensisijainen tehtävä on ollla naiselle rahantekokone ja sitten jos aikaa jää, niin voidaan ehkä jotain tehdä yhdessäkin.

    Kyllä sen pitää mennä niin päin, että mies/nainen on suhteesa tärkeintä ja raha, materiaali sitten toisarvoisia asioita.

    Äänestä

  • Työnteko, työn etsiminen tai opiskelu kertovat siitä, että ihminen ottaa vastuuta itsestään, muista ihmisistä ja yhteiskunnasta.
    Ei koko kansa voi sossun luukulle mennä. Laiskan on turha syyttää muita ahneudesta.

    Äänestä

  • burb kirjoitti:

    Kyllä tässä on kyse ihan prioriteeteistä, jotka ovat naiselle tärkeimpiä. Se minkä mä en en käy töissä tai edes häe töitä, ei ole mitenkään olennaista tässä.

    Jos naiselle on ensiarvoisen tärkeää, että mies käy töissä, se ei kerro hyvää naisesta. Se kertoo naiseesta, että raha ja materiaali on ratkaisevinta eikä siitä olla valmiita tinkimään. Se kertoo, että miehen persoona ym. henkiset asiat ovat naiselle vasta kakkosprioriteetti. Ei ole vaan kovin innostavaa alkaa suhteeseen, jossa sun ensisijainen tehtävä on ollla naiselle rahantekokone ja sitten jos aikaa jää, niin voidaan ehkä jotain tehdä yhdessäkin.

    Kyllä sen pitää mennä niin päin, että mies/nainen on suhteesa tärkeintä ja raha, materiaali sitten toisarvoisia asioita.

    Siis et mene töihin tai hae niitä koska naiset on ahneita ja vain rahan perään... Selvä :)

    Äänestä

  • kukaon kirjoitti:

    Työnteko, työn etsiminen tai opiskelu kertovat siitä, että ihminen ottaa vastuuta itsestään, muista ihmisistä ja yhteiskunnasta.
    Ei koko kansa voi sossun luukulle mennä. Laiskan on turha syyttää muita ahneudesta.

    Tää on kyllä juuri tästä hauska palsta. Naiset kirjoittavat täällä yleensä samalla uholla:

    "ei, ei raha ratkaise mitään. Luonne ja persoona ratkaisee, rahalla ei ole väliä".

    Sitten kun asiasta jatketaan muutama viesti, jutut muuttuvatkin tällaisiksi:

    "kyllä silti töissä pitää käydä. Työttömyys kertoo hunosta asenteesta, luonteesta, siipeilystä, vääristä arvoista. Kyse ei kuitenkaan rahasta".

    Joka kerta se menee tähän ja se tekee näistä väitteistä hieman huvittavia. Melkein kaikkien palstan naisten mukaan rahalla ei kuulemma ole väliä, mutta silti ne vaatimuksesta ehdottomimmat liittyvät juuri rahaan ja ovat luonteentaaltaan sellaisia, että ne käytännön tasolla tarkoittavat vain sitä, että miehen tilillä on enemmän rahaa, jolla sitten voi ostaa milloin mitäkin turhaa roipetta.

    Äänestä

  • höpönlöpön kirjoitti:

    Kysyisin sulta että miksi et halua töitä tehdä? Mikä siihen on syy? Tarkoittaako työnteko sitä että on ahne?

    Jos tällä kriteerillä mennään, niin kyllä. Suurin osa ihmisistä menee töihin ihan sen takia, että saavat enemmän rahaa. Ne eivät mene töihin minkään yhteiskunnan hyvinvoinnin ym. paskan nimissä, vaan ihan rahan perässä.

    Samaten nainen, jonka ensisijainen vaatimus miehelle on työpäiakka/työnhaku vaatii sitä ihan ahneuttaan. Sen takia, että miehellä on varmasti tarpeeksi rahaa.

    Jos kyse olisi jostain yhteiskunnista,. hyvinvoinnista, vaatimukset olisivat jokseenkin erilaisia ja kriteerit monimutakisempia kuin tässä "töissä pitää käydä" -vaatimuksessa, joka ei tarkoitta käytännön tasolla mitään muuta kuin sitä, että miehellä on enemmän rahaa tuhlattavaksi..

    Äänestä

Mulla alkaa tuleen jo myötähäpeä näiden jännä sitä jännä tätä valittajien puolesta.
Puolet aloituksista on tätä. Jessus sentään.

Äänestä
  • Ehkä kaikkein jännimmät miehet on jo delanneet neljänkympin porukoissa, ja yleinen jännyys on vähentynyt ihmisten elämästä?

    Äänestä

Miehet on tylsiä ja niillä ei oo muit puheenaiheita kuin naiset niinku täält palstalta voi lukea

Äänestä

Entäpä, jos kyseessä ei ole paha olo vaan raadollisen realistinen kuva todellisuudesta. Jospa palstasinkkumiehet näkevät millainen maailmankuva, elämänkatsomus ja arvot ovat naisten toiminnan/käyttäytymisen/huoraamisen taustalla. Nämä samat arvot tulevat esiin myös naisten muussa käyttäytymisessä ja toiminnassa eivätkä jää pelkästään seksuaalisuuden alueelle. Esimerkiksi laissa lukee, ettei saa vahingoittaa toisen omaisuutta. Mutta jos on oikein vihainen naapurilleen, niin voiko maalata naapurin oveen kullin kuvan. Jos nainen itse ei maalaa ovea, niin salliiko hän jännämieskumppaninsa maalata kullikuvan samaan oveen. Verotarkastajat voisivat varmasti kertoa muita samantyyppisiä esimerkkejä, joissa laki kertoo yhtä ja ihmiset tekevät toista. Taustalla vaikuttavat kuitenkin näiden ihmisten arvot. Jospa palstasinkkumiehet tuovat nämä arvot esiin ja te puolestaan haluatte pitää "arvoistanne kiinni" ja kutsutte tämän vuoksi pastasinkkumiehiä katkeriksi.

Äänestä

Ei voi olla hyvä olo jos kukaan ei rakasta eikä saa koskaan rakkautta. Naiset ei vaan ymmärrä sellaista miestä joka ei saa rakkautta koska naiset saa aina rakkautta ja naisen on helppo löytää mies mistä vaan.

Äänestä
  • Kummallinen väite, että naiset muka saavat aina rakkautta. Eivät saa.

    Äänestä

Yleisesti ottaen katkerat miehet ovat kerääntyneet haukkumaan tälle pastalle. Heillä on harvinaisen vähän totuuden pohjaa missään jutussa. Tyypit ovat todella katkeria. Heidän sinkkuus johtuu vain ja ainoastaa inhottavasta luonteesta, joka purkautuu täällä nähtävänä ulosantina. Heillä on mätä sisin. He syyttävät vain ja ainoastaan muita ongelmastaan, vaikka parantumisen taival alkaa peiliin katsomisella ja oman itsensä kohentamisella.

Olen sinkku nainen, eikä minulla koskaan ole ollut ainuttakaan syytä syyttää muita ihmisiä sinkkuudestani. Itse olen kaikki elämäni ratkaisut tehnyt.
Myönnän, kirjoitan välillä katkeraa tekstia tänne. Se johtuu vain ja ainoastaan tänne kirjoittavien katkerien haukkujien tavasta tuoda asioita esille. Ne ovat aina ja kaikki täysin hyvän tavan vastaisia kirjoituksia. Oma mokani on myös se, että täällä näiden hullujen teksetejä välillä kommentoin, vaikka siitä ei ole koskaan mitään hyötyä. Pitäisi pysyä pois tältä sairaiden imisten sairaalta pastalta. Mutta kun suurin osa kuulemma kuluttaa pornoa jollain tavalla, niin kai minunkin pitää myöntää kuluttavani edes tätä sosiaalipornoa, joka on kyllä ihan alavireistä ja huonoa ja aivoja näivettävää...........................................................

Äänestä
  • "Heidän sinkkuus johtuu vain ja ainoastaa inhottavasta luonteesta, joka purkautuu täällä nähtävänä ulosantina. Heillä on mätä sisin. He syyttävät vain ja ainoastaan muita ongelmastaan, vaikka parantumisen taival alkaa peiliin katsomisella ja oman itsensä kohentamisella."

    Okei, hukkumiskuolemat johtuvat siis jäätelöstä. Näinhän sen täytyy mennä.

    Äänestä

  • 16p6 kirjoitti:

    "Heidän sinkkuus johtuu vain ja ainoastaa inhottavasta luonteesta, joka purkautuu täällä nähtävänä ulosantina. Heillä on mätä sisin. He syyttävät vain ja ainoastaan muita ongelmastaan, vaikka parantumisen taival alkaa peiliin katsomisella ja oman itsensä kohentamisella."

    Okei, hukkumiskuolemat johtuvat siis jäätelöstä. Näinhän sen täytyy mennä.

    joopajoo

    Äänestä

Saa ne koska vapaita miehiä on niin paljon että nainen vaan voi valita miehen. Nainen voi valita vaikka ruman miehen mutta ruma mies ei voi valita edes rumaa naista.

Äänestä

Naiset panee jännämiehiä joten miksi en olisi katkera. Yksikään nainen ei ole koskaan halunnut minuun tutustua ja siksi minusta tuli katkera odotettuani kiltisti 20 vuotta että joku olisi halunnut tutustua.

Äänestä
  • Naisilla on ihan tavallisia poikaystäviä ja aviomiehiä. Ätmit vain jatkavat tuota jännämieslegendaa selittääkseen itselleen jotenkin sen etteivät ole kelvanneet naisille. Tuossakin ongelmana taisi olla lähinnä se odottaminen. Jos odottamaan jää, saa odottaa ikuisesti.

    Äänestä

  • "ODOTETTUANI kiltisti 20 vuotta"

    Say no more.

    Äänestä

Yksinäinen sinkkumies on Fazerin parhaat makeispussi MissäX, MättöMix, KyrpäMax, JyystöHunks ja JännäYx pussien vieressä. Ei näitä wanhan ajan karamelleja kukaan enää halua edes ilmaiseksi. Toki isovanhemmat saattaisivat sellaisen lapsenlapselleen toivoa, prinsessatytön katsoessa näitä pettyneenä kieroon, kun ei saanutkaan toivomiaan salmiakin suolaisia negron palleja.

Äänestä

Minulla ainakin on jatkuvasti äärimmäisen paha olo koska olen alle 180cm pitkä. Yhtä hyvin voisin tappaa itseni kun en alle 180cm pitkänä kelpaa mihinkään.

Äänestä

Tarkoitin että tein kyllä paljonkin alotteita mutta vastakaikua en ole koskaan saanut. Naiset sen sijaan alitti juttuja jännämiesten kanssa, joku nainen kuolikin siinä kerran kun oli jännämiehen kanssa. Minä en kelvannut mutta jännämies kelpasi ja nainen menetti henkensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karutotuus kirjoitti:

Lueskelin tos näitä juttuja niin luulempa että tää sinkkumiesten katkeruus ja kaunaisuus horoämmiä kohtaan juontaa vain ja ainoastaan siitä ettei ne ite saa tarpeeksi seksiä naisilta-jos yhtään. Onhan siinä jo tarpeeksi syytä olla kateellinen kun naiset saa mut minä en! :-(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu