mahtoiko pettää ?

Huolehdin jo muijan puolestakin kun itseä pelottaa...kortsu ei puhjennut, ei vuotanut ja vedin pois ennen orgasmia, menkat muutaman päivän myöhässä, miten mahtaa olla, onko sitten käynyt vahinko että muija olis raskaana ?
81032
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Posti mies nussii aina kahdesti.Talonmies avaa kaikki paikat.Äpärä tiedossa!

Äänestä

Jos nyt muutaman päivän on myöhässä, ei huolta. Itselläni jo 2 viikkoa myöhässä, ja ...rikkoutui.

Äänestä

Ei ollut tarkoitus että se alakerran kolli panisi muijari tiineeksi mutta niin siinä nyt kuitenkin kävi.

eli kyllä se oli täysi vahinko.

Äänestä

On ihan normaalia et menkat ei välttämättä ala samana päivänä joka kerta. Alkamispäivä saattaa heittää yli viikolla tai menkat saattavat jäädä välistä muuten vain!
Hormonaalinen ehkäisy tekee menkoista melko säännölliset mutta silti alkamispäivä saattaa olla aikaisemmin tai myöhemmin kuin pitäisi!
Jos olet varma että olette olleet huolellisia ehkäisyn suhteen niin tuskinpa vahinkoa on sattunut! Luulenpa että murehditte turhaan!

Äänestä

teil on tosi tyhmi kysymyksi ,ei se raskaana ole ,paitti jos on käyny vierais ja saanu paljast mulkku ja roju on päästetty pimppiin

Äänestä

Ja etenkin sano tytöllesi ettei huolestu tai ainakin yrittää olla huolestumatta (se on vaikeaa, tiedän), koska huolestuminen ja stressi voi siirtää myös kuukautisia. Itselleni kävi niin että yhtenä kuuna unohdin ottaa e-pillerin eli siis otin sen n. 5 h myöhässä siitä 12 h:n rajasta (siis yht. 17 h myöhässä, sekavaa) ja rupesin tietysti stressaamaan vaikka paketissa lukikin että toisella viikolla se ei haittaa. Kuukautiset oli kaksi-kolme päivää myöhässä, mutta tulivat. Epäilen että stressini sai ne "odottamaan" :) Joten koittakaan rentoutua!!!

Äänestä
  • osaisitkohan auttaa, kysymykseni on kysymyspalstalla kohdalla e-pillerit..tarviisin apua ja sinulla on kokemusta e-pillereiden käytöstä näköjään;) Vastaa, olisimme kiitollisia:) T:Make

    Äänestä

Jos kerran käytitte kondomia, niin mksi vedit pois ennen orgasmia? Ja jos ette käyttäisi kondomia, niin ei siitä ennen orgasmia pois vetämisestä olisi silti mitään hyötyä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut kirjoitti:

Huolehdin jo muijan puolestakin kun itseä pelottaa...kortsu ei puhjennut, ei vuotanut ja vedin pois ennen orgasmia, menkat muutaman päivän myöhässä, miten mahtaa olla, onko sitten käynyt vahinko että muija olis raskaana ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu