Aiotteko seurustella vielä joskus

Vai ilettko tyytyväisiä sinkkuelämäänne? Miten aiotte etsiä kumppania jos ette halua olla sinkkuna?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En aio enää etsiä mitenkään. Jos tulee vastaan niin tulee vastaan. Tärkein ominaisuudet olisivat tasapainoisuus, luotettavuus ja vakaus. Näiden lisäksi huumorintaju, empatiakyky ja sopusuhtainen vartalo olisivat must.

Kaveripiiristä on jo katseltu, nettideitti joskus räpelletty, baareja kierretty jne. Ei jaksa enää istua treffeillä "turhaan".

On tässä jo koko aikuisikä joitakin suhteita lukuunottamatta oleiltu sinkkuna joten sama se vaikka mennään hautaan näin. Ei se enää tästä vaikeammaksi voi muuttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin-niin kirjoitti:

Vai ilettko tyytyväisiä sinkkuelämäänne? Miten aiotte etsiä kumppania jos ette halua olla sinkkuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu