Kaikki pääpuolueet ottaneet autoveron poiston vaaliohjelmaansa. NYT ON VÄÄRÄ AIKA OSTAA UUSI AUTO.
Autoveron poisto joka paikassa
kfkfjiolfk
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kauppalehden pääkirjoituksessa....
Autosta tulossa vaalivankkuri: http://www.kauppalehti.fi/uutiset/autosta-tulossa-vaalivankkuri/sBsuUrfE
Ja katotaas sitten vaalien jälkeen.... Tuohon huutosi totean: Aika on ja tulee olemaan aina väärä perseaukisen ostaa autoa ylipäätään, saati vielä uutta.
Jos autoveron poisto on persujen, keskustan ja kokoomuksen vaaliohjelmassa ja kyseiset puolueet muodostavat hallituksen, niin eihän ole mitenkään mahdollista, että autoveroa ei poistettaisi.
Koska kaikki ovat yksimielisiä asiasta, ei tarvitse riidellä, ei käydä kauppaa eikä edes neuvotella. Heti ensimmäisessä istunnossa autovero pois. Ajankohta on noin toukokuun alun paikkeilla.
NYT ON VÄÄRÄ AIKA OSTAA UUSI AUTO!
Laitetaan duunari ja tavalinen palkansaaja sekä lapsiperheet maksamaan porvareiden autonvaihdot 2-3 vuoden välein!
Käyttömaksut niin korkeaksi ettei enään ole varaa ajaa.
Ruokitaan samalla ulkomaisia autotehtaita!
juuri näin!
Miettikää kehä-kolmosen ulkopuolella asuvat ja "vanhoilla" autoilla ajajat. Autokauppias kyllä kiittää se bemari, mersu ja Porsche kuski!
viime lamassa myytiin 50tuhatta autoa vuodessa, nyt 100tuhatta! aikamoista propagantaa autontuojilta että autoverosta johtuisi "vähäinen" uusien myynti. Eiköhän se ole tämä yleinen taloustilanne!
"Laitetaan duunari ja tavalinen palkansaaja sekä lapsiperheet maksamaan porvareiden autonvaihdot 2-3 vuoden välein!"
Millä logiikalla päädyit tällaiseen loppupäätelmään?a