Nyt pomppas, Sisulle merkittävä sopimus.

JOHTAJAnne

Harmittaa lukea Sisu Auton menestyksestä ja vieläpä ulkomailla. Eivät taida tuntea HV:tä ja kyvöttömyyttä johtamiseen. Minä olen tuhansia kouluttanut johtajiksi, mutta ulkomailla ei ole noteerattu ollenkaan, tosin kieliä en osaa, mutta brispiitä olen maajoukkueessa heittänyt ja
Persuja edustanut maailmalla. Puolustusvoimissa en koskaan suostunut Sisun kyytiin nousemaan.

6

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JOHTAJAnne

      HV varmaan tulee taas lesottamaan, että ei ole hänen firma, vaan poikansa. Kyllä ne geenit sieltä paistaa.

      • Enpä halua kieltää, etteikö pojassani vaikuttaisi geeniperimäkin, päinvastoin ylpeyteen siitä kai olisi aihetta minullakin. Mutta onhan pojalla myös äiti. Ehkä sittenkin hänen oma osaamisensa, sitkeä yrityksensä ja määrätietoinen työnsä asiassa suurin vaikuttaja on ollut.


      • Kysymyskapille
        kapi_ kirjoitti:

        Enpä halua kieltää, etteikö pojassani vaikuttaisi geeniperimäkin, päinvastoin ylpeyteen siitä kai olisi aihetta minullakin. Mutta onhan pojalla myös äiti. Ehkä sittenkin hänen oma osaamisensa, sitkeä yrityksensä ja määrätietoinen työnsä asiassa suurin vaikuttaja on ollut.

        Tuliko sinusta entisestä demukasta kokkari poikasi myötä? Kai porvari-poikasi kokoomuslainen on. Vai olisko se hurri, kun siellä hurrien Karjaalla vaikuttaa.


    • Laitetaanlinkkikin
      • JOHTAJAnne

        Tuhansia kouluttaneena ja laajasti ympäristöä havainnoivana, otan myös huomioon sen, että kiinalaiset voi laittaa seurantalaitteita Sisun Autohin ja siinä on iso riski sotatoimissa.
        HV ei ymmärrä näin laajasti asioita ja rahallahan saa mitä vaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4251
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2360
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1891
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1505
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1473
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1294
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      788
    8. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      10
      751
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      747
    10. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      721
    Aihe