Nyt kaikki palstalaiset mittaamaan

18

324

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IkisM

      Nimetön on ehkä jotain 7-8mm pidempi mutta kuten jutussa sanotaan käytökseen vaikuttavat myös ympäristö ja elämänkokemus. Sormien pituus ei tee kenestäkään automaattisesti pettäjää. että näin, ihan höpö höpö tutkimus :D

      Tämä sensijaan ei ole:

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1423471914019.html

      En viitsi tähän mainita niitä ilmeisimpiä syitä tuohon, eiköhn kaikki tajua ne muutenkin.

      • atni

        Ikis on tekopyhä pettäjä


      • IkisM
        atni kirjoitti:

        Ikis on tekopyhä pettäjä

        Eipäs olekaan ja poikkuksena kumoaa siis oletetun säännön :)


    • ruiskukka

      Aika huuhaa tutkimukselta tosiaan vaikuttaa.. mutta pitipä mitata ihan huvin vuoksi kuitenkin omatkin sormet :D Aika täsmälleen saman mittaisetpa nuo oli.

      • IkisM

        teillä palstan "kunnollisilla" naisilla siis tuo tutkimus pätee, odottelemme vielä pimppalooran tulosta vaikka eihän hänkään suhteessa ollessaaan petä sanojensa mukaan, muuten vain on löyhämoraalisen oloinen :D


    • Nimetön on jokusen millin pitempi.

    • Nimetön on 5 mm pidempi etusormea.

      Heh. En tutkimukseen usko. Mutta mitäpä tuolla on muutenkaan minun kohdalla väliä, koska en ole parisuhteessa, eikä näin ollen pettämisen mahdollisuuttakaan.

    • hmmm... itsellä etusormi on selkeästi nimetöntä pidempi. Sillä ei huomattu olevan yhteyttä mihinkään. Otanta on ollut todella pieni, joten tästä tutkimuksesta ei voi vetää varsinaisesti mitään oikeita johtopäätöksiä. Ihan hupaisaa silti, kun miettii miten porukka tuijottaa toistensa sormia, jotta voi vetää johtopäätöksiä toisen uskollisuudesta.

      • Järkyttynyt

        SAIRASTA JA LUONNOTONTA!


      • Huijaan ympäristöäni kuvittelemaan, että olen normaali, kasvattamalla pitdemmän kynnen nimettömään kuin etusormeen... Olen ovela.


    • No wikipediassa sanotaan myös tuolviisiin:

      ”The 2D:4D digit ratio is sexually dimorphic: while the second digit is typically shorter in both females and males, the difference between the lengths of the two digits is greater in males than in females.”

      Ja eivätkös miehet nyt ole yleisesti ottaen kovempia pettämään kuin naiset?

      • Mix olis? Naisten on helpompaa saada sexiä, joten pettäminenkin on helpompaa.


    • ExPUA

      Olen tuon perusteella jännämies.

    • fdsdsfdsf

      Jostain luin joskus, että mies on yleensä homo, jos etusormi pitempi kuin nimetön. Nainen taas lesbo, jos toisinpäin.

    • temppumies

      Sormien pituudesta minä en tiedä mutta jokainen tyttö tykkää kun sormiani käyttää-ilmeisesti pituudet ovat just hyviä

      En vaan koskaan on jaksanut jäädä kyselemään kun olen valmis

    • 67547647

      Lyhyempi nimetön naisilla viittaa femiinimpään olemukseen, ja tällä taas on todettu olevan suurempaa korrelaatiota uskottomuuteen.
      Luonteen vikaisuutta taas ei voi nähdä sormista.

    • piiloalfa

      Oikea nimetön on 6 mm pidempi ja vasen 8 mm pidempi kuin etusormi. En ole pettänyt koskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      254
      9582
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      153
      7742
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      160
      5357
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      154
      5014
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      59
      4690
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      106
      4370
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      165
      4261
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      179
      2141
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      10
      2085
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      294
      1711
    Aihe