Nutraus day 1

byefat4good

Elikkäs tänään aloitin nutrilett dietin. Ylipainoa vajaa 20kg, haaveissa tiputtaa -12 kg ja saada lihasta löllöjen sijaan... Onko muita juuri aloittaneita? Olisi kiva jakaa kokemuksia...

En kaipaa mitään epäasiallisia kommentteja. Tiedän että laihtuu kun kuluttaa enemmän kuin syö, mutta näillä mennään ja katsotaan mitä tulevan pitää!

5

185

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen48vuotta

      Minä aloitin eilen. Paino 77,8 ja 12 kiloa pitäisi poistaa. Nutraan aluksi kolme viikkoa. Sitten ruokaa kehiin. Ontto olo on. Nyt olen siis täys nutrauksella. Pari viikkoa olen ollut osa nutrauksella. Pää ei ole kipee, Se oli jo viime viikolla. Jätin Eka pois hiilaripitoiset ruoat pari viikkoa sitten. Lähtöpaino silloin 79,8. Pituutta 160cm.

      • diplomiliikkuja

        Lue diplomiliikkuja opastaa teksti ja laihdu ilman tyhjäpäiväisiä diettisoppia. Otat elämäntavaksi niin sinusta ei tule kokenutta laihduttajaa niinkuin joku jo täällä kehaisi.


      • byfat4good

        Moikka nainen48vuotta.
        Itsellä nyt siis menossa neljäs päivä täys nutrausta ja vointi hyvä. Salilla olen jaksanut käydä, mutta toisena päivänä oli kauhea päänsärky, joka onneksi loppui seuraavana päivänä.
        Munkin oli tarkoitus täys nutrata 3 viikkoa ja sen jälkeen lisätä proteiineja, mutta koska yhdessä nettikaupassa oli pussit -50% niin nyt on paketteja viinikaappi täys niitä.


    • Nainen48vuotta

      Täällä menossa kuudes nutrauspäivä. Tänään söin piene ohuen palan kakkua! Oli nimittäin vähän niinkuin pakko kyläilypaikassa. En halua kertoa, että nutraan, kun sitten saan kuulla kauheita päivittelyjä ja saarnoja. Olo on hyvä, mutta odotan aina kovasti, että saan nutriannokseni. Pidän kolme ja puoli tuntia aina väliä. Eli 8.30, 12.00, 15.30, 19.00 ja 22.30 jolloin menen nukkumaan. En saa unta aivan tyhjällä vatsalla. Tuntuu, että aikaa on paaaaljon enemmän kuin aikaisemmin, kun ei tarvitse käydä kaupassa eikä laittaa ruokaa. Tiskiäkään ei ole yhtään! Aivan hyvä olo. Tänä aamuna vaaka näytti 75.4! Missä nettikaupassa oli noin edullista? Itse hain Tokmannilta, 25 pussia oli joku aika sitten tarjouksessa 17,90

    • Kati1111

      Hei! Vieläkö on nutraajia paikalla. Minulla on tänään ensimmäinen päivä. Tarkoitus on nutrata loppukuu, eli 13 päivää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      316
      1472
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1189
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      463
      961
    4. 62
      936
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      932
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      691
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      74
      663
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      98
      662
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      465
      622
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      612
    Aihe