missä hyvät arvot omaavat nuoret naiset?

missä hyvät arvot omaavat nuoret naiset?

Tuntuu et kaikki ikäiseni 29 vähän alle vuotiaat naiset hakevat vain avoimia miehiä joiden pitäis hyväksyä homo-,lesbosuhteet nää nykyajan villitykset.Eikö 19-29v. hyviä arvoja omaavaa naista löydy etelä-pohjanmaalta tai sen läheisyydestä jolla olis siniset simmut ja sopusuhtainen vartalo.Eikä uskonto ois hänelle merkityksetön.Ei toki missää tilaisuuksissa tarvis käydä vaan arkielämäs vanhan ajan arvot kulkis mukana.Sähköpostiosoitteeni saa myöhemmin jos jollain samanlaisia arvoja ja sinkku.

6

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhanaikainenko

      Sympatiseeraan sinua! Itse haluaisin löytää myös samasta ikäryhmästä perinteisiä arvoja kunnioittavan naisen, mutta ei ole täältä Helsingistäkään helppoa...

    • Yksinkertaista

      Naimisissa tai muuten varattuja. Parhaat viedään päältä.

    • Jos lestoja etsit niin tuu 100-200 kilometriä pohjoisemmas. Täällä niitä riittää.

    • grrrrrrrrrrr

      täällä! mut kaukana pohjanmaalta. Hyväksyn kyllä homot ja lesbot eikä mitään sitä vastaan, vaikka mieskin hyväksyy, mutta pelkään että semmoisilla miehillä on myös taipumusta biihin.
      Ette usko kuinka usein paljastuu et jäbällä onkin ollut sekä miehiä että naisia. hyi. sen jälkeen kun hän on hoitanut hommansa. En tuomitse, mutta hauan oikeesti miehen!

    • fsfssss

      Eli sinua häiritsee, jos nainen hyväksyy tosiasiat. Vieläpä sellaiset, jotka eivät näy teidän elämässänne millään tavalla, mutta tekevät joistakin toisista ihmisistä onnellisia?
      Tervetuloa uskovaisten maailmaan.
      Eipä ole hääppöiset arvot siinä uskonnossanne.

    • kaikki-kukat-saa-kukkia

      kyllä reilusti yli 30v naisetkin hyväksyy lesbot ja homot.miten ne vaikuttaa elämääni,ei mitenkään,minulle on aivan sama tunkeeko naapurin mies kalunsa mieheen vai naiseen.
      se on pääasia ,ettei oma mies ole bee tai käänny homoksi.se olisi surullista ja petollista.
      voisit itsekin relata ja arvostaa ihmisiä sellaisina kuin he ovat.mitä se vaikuttaa elämääsi jos homot menevät naimisiin.ei mitenkään.HARVA NAINEN ON TÄNÄ PÄIVÄNÄ AHDASMIELINEN SIIS HOMO VASTAINEN.JA MIEHETKIN ALKAVAT OLLA AVARAKATSEISIMPIA.ONNEKSI.
      ELÄ JA ANNA TOISTEN ELÄÄ.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2931
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      37
      2899
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      62
      1459
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe