Suositelkaa Joulun viettopaikkaa

Missä paikassa Suomessa voisi karavaanari viettää Joulua jouluisassa ympäristössä ?

Tarkoitan vaunu- tai autoaluetta, tai laskettelukeskusta tai lomakylää, jossa tapahtuu kuitenkin jotakin !
3815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos haluat vipinää kinttuihin niin kysele tunturikeskusten karavaanialueilta vieläkö on paikkoja vapaana. Vanhan ajan rauhallista joulua voi viettää esim. maaseutumatkailuyrityksistä.

Äänestä

terve tulemas vuokattiin,(vuokatin rinteet tai katti-vankkur)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Joulua karavaanarille kirjoitti:

Missä paikassa Suomessa voisi karavaanari viettää Joulua jouluisassa ympäristössä ?

Tarkoitan vaunu- tai autoaluetta, tai laskettelukeskusta tai lomakylää, jossa tapahtuu kuitenkin jotakin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu