Ystävänpäivä

nollakerho

Montako ystävänpäivätervehdystä arvelet saavasi?

16

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läälölöölöl

      Nolla, koska olen ätmi.

    • nollakerho

      Saan sattumalta saman määrän joulukortteja.

    • kilttiatm

      Nolla koska olen atmi

    • JUUUUuu

      tuskin yhtään tänäkään vuonna :DD

    • nollakerho

      Vittu mun tartte enää mistään välittää.

    • nollassa

      ei tuu varmaan yhtään ku ei ennenkään tullu

    • kyänäino

      nollassa mennään tänäkin vuonna

    • super-atm

      No en varmasti yhtään.

    • ElämäOnKaru

      Peruskoulussa ja lukiossa en saanut kertaakaan ystävänpäiväntoivotusta tai -korttia. Niitä jaettiin sekä kortteina että keskusradion kuulutuksina.

      Ja olen kuitenkin alemman keskitason mies.

      sanoisin että ystävänpäiväntoivotuksia saavat lähinnä YKTM:t ja YTM:t

    • Valentina1

      Mun yktm-mies soitti ja varmisti osoitteen että saan ystävänpäivälahjan töihin huomenna. Eli siis varmaan yhden :) Kukaan aiemmista poikakavereista ei ole koskaan tehnyt mitään tällaista, joten yksi ja ensimmäinen.

    • hbfeehbt

      Perspektiivi on taas niin perus-sinkkupalstaa, että... Parempiin tuloksiin pääsis kääntämällä kysymyksen toisin päin eli kysymällä, montako ystävänpäivätervehdystä ajattelit lähettää, mutta ei. On se itsesääli sen verran koukuttavaa ja kun se Megan Fox ei edelleenkään asu naapurissa niin koko pelihän on menetetty jo aikoja sitten, eikö vaan.

      • vittujenkev

        Kenelle niitä lähettää kun ei ole kavereita?


      • AtKoiraMies

        Perus ytmi vastaus taas. Ätmillehän kuuluu sanoa aina käänteisesti että montako ystävänpäivä, joulu yms tervehdystä sinä aiot lähettää eli ovelasti käännetään asia aina ätmien syyksi. Siis ainoat joiden kuuluu lähettää ystävänpäivä tervehdys kuuluu ainoastaan ätmeille niinkö ja vaan ylempi taso saa passiivisena odottaa? Voin kuule kertoa että en saanut minään merkkipäivinä itse edes synttäreinä keneltäkään kouluvuosina onnotteluja. Kun aikanaan muutin omilleni ajattelin että lähetän ystävällisyyttäni joulukortteja sukulaisilleni ja tuttavilleni eikä ikinä mitään kuulunut takasin. Lopetin kaikenmaailman toivottelut siksi jo 15 vuotta sitten koska miksi minäkään ketään muistan kun kukaan ei muista ikinä minua. Ainiin mutta minähän olen ätmi ja vain minun kuuluu olla aloitteellinen että ansaisten ystävänpäivä tervehdyksen näinhän se menee teidän ylemmäntason ihmisten mukaan. On tosin pari poikkeusta jotka muistavat minua ja minä vastavuoroon heitä. Vanhempani ja sisko. Meidän ei tarvi kilpailla kenen asia on onnittelut ja toivotukset ensimmäisenä laittaa vaan se tulee sponttaanisti kun jokainen herää tahoillaan ja ylipäätään muistaa että ainiin nyt on ystävänpäivä. Aamuvirkkuna harrastuksiin lähtiessäni taidankin nyt muistaa siskoani tekstarilla.


    • Poijsfvvijposfpjoivsfg

      Ei ne kaverit kellekään itsestään ilmaannu, vaan suhteita luodaan ja ylläpidetään ja se vaatii aikaa ja vaivaa. Liian moni valikoi, kenen kanssa kelpaa olla ja kenen kanssa ei. Hyvin näkee, miten täälläkin moni valittaa omaa 'tasoaan', mutta toteaa samaan hengenvetoon, että "en mä nyt kuitenkaan noin alas vajoa, että kelpuuttaisin jonkun ylijäämänaisen".

      • sighsigh

        Ei suhteesta tule mitään jos mies ei pidä naista fyysisesti viehättävänä.


      • sajbnyt

        Ei kannata nöyristellä lesbojen edessä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      245
      16617
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5351
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2537
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      1995
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1736
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      969
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      935
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      838
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      830
    Aihe