Mistä tietää onko nainen kiinnostunut naisesta?

lovesyssss

Onko tyttö mahdollisesti kiinnostunut musta seksuaalisesti, kun hän katsoo mua aina todella pitkään ja syvään ja hymyilee sit hiukan hermostuneesti kun huomaan ja katson takaisin? Olemme yhdellä samalla kurssilla ja sitä tuijottelua on kestänyt melkein alusta asti. Olen itse (mielestäni) hyvinkin heteromainen nainen tyyliltäni (pukeutuminen, puhetapa, olemus jne). Tämä tyttökin on hyvin neutraali kaikin tavoin, olisin ensivaikutelman perusteella myös arvioinut heteroksi. Hän on lähes mun ikäinen. Mutta tuo hänen tuijotuksensa ja vieno hymy on jotain sellaista, mihin en ole koskaan törmännyt. Ja hassua kyllä mä jotenkin toivon, että hän olis kiinnostunut musta. Ensinnäkin olisinhan toki imarreltu, mutta muutenkin salaa kiehtoo sellainen ajatus...noh, naisesta. En tiedä onko tämä vain puutteessa olevan sinkun fantasiaa, mutta se tyttö on oikeasti jotenkin viehättävä ja kiinnostava. Jos olisin bi/gay, olisin varmaan ihastunut häneen. Silti hän ei ole sellainen ihanne-naistyyppi, joka tavallaan itse haluaisin olla. Ääh, mistä sen voi tietää varmaksi onko naispuolinen henkilö vain tavallista ystävällisempi ja hymyilevä vai seksuaalisesti kiinnostunut? Vai onko tuijottelu perus kateellista/uteliasta/vertailevaa/kilpailevaa heteronaisen käyttäytymistä?

6

1971

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TunnetKylläSen

      Ei noi ulkoiset habitukset välttämättä kerro voisiko olla mahdollisesti kiinnostunut/ihastunut. Kyllä "sen jonkin" vain usein juuri katseesta tunnistaa. Varmasti itse tunnistat onko kyse kateellisesta katseesta vai kenties jostain muusta....ja tuskin tänne kirjoittelisitkaan jos hän katselisi sua kadehtien tai muuten vain vertailevasti.

    • fdfsdsffdsfds

      "Jos olisin bi/gay, olisin varmaan ihastunut häneen." No, puheiden perusteella olet selvä bi, etkä mikään hetero.

      • Nimenomaan. Aloittajalle että go for it ja saatat saada elämäs kyydit!


    • Goforit

      Ota kontaktia, hymyile samalla lailla takaisin ja mene juttelemaan, sittenpähän näet. Ei siinä itseään niin totaalisesti nolaa kuin voisi kuvitella. Yleensä kiinnostuneet katseet ja tuijottelut kyllä tunnistaa, mutta aina on hyvä kysyä. Tiedä vaikka saisit kunnolliset yhden yön kokeilumeiningit, kuten jagdpanzer jo mainitsi :D

    • N29

      Painukaa baariin yhdessä. Jos toinen alkaa kännissä heruttelemaan tanssilattialla, niin se on satavarmaan kiinnostunut. Jos se on ujo, niin se ei ehkä kehtaa tulla jutteleen.

    • miksikysyt

      Jos sä olet nainen niin sunhan se pitäis tietää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4223
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2681
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2432
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1477
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      951
    Aihe