Mistä tietää onko nainen kiinnostunut naisesta?

lovesyssss

Onko tyttö mahdollisesti kiinnostunut musta seksuaalisesti, kun hän katsoo mua aina todella pitkään ja syvään ja hymyilee sit hiukan hermostuneesti kun huomaan ja katson takaisin? Olemme yhdellä samalla kurssilla ja sitä tuijottelua on kestänyt melkein alusta asti. Olen itse (mielestäni) hyvinkin heteromainen nainen tyyliltäni (pukeutuminen, puhetapa, olemus jne). Tämä tyttökin on hyvin neutraali kaikin tavoin, olisin ensivaikutelman perusteella myös arvioinut heteroksi. Hän on lähes mun ikäinen. Mutta tuo hänen tuijotuksensa ja vieno hymy on jotain sellaista, mihin en ole koskaan törmännyt. Ja hassua kyllä mä jotenkin toivon, että hän olis kiinnostunut musta. Ensinnäkin olisinhan toki imarreltu, mutta muutenkin salaa kiehtoo sellainen ajatus...noh, naisesta. En tiedä onko tämä vain puutteessa olevan sinkun fantasiaa, mutta se tyttö on oikeasti jotenkin viehättävä ja kiinnostava. Jos olisin bi/gay, olisin varmaan ihastunut häneen. Silti hän ei ole sellainen ihanne-naistyyppi, joka tavallaan itse haluaisin olla. Ääh, mistä sen voi tietää varmaksi onko naispuolinen henkilö vain tavallista ystävällisempi ja hymyilevä vai seksuaalisesti kiinnostunut? Vai onko tuijottelu perus kateellista/uteliasta/vertailevaa/kilpailevaa heteronaisen käyttäytymistä?

6

2014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TunnetKylläSen

      Ei noi ulkoiset habitukset välttämättä kerro voisiko olla mahdollisesti kiinnostunut/ihastunut. Kyllä "sen jonkin" vain usein juuri katseesta tunnistaa. Varmasti itse tunnistat onko kyse kateellisesta katseesta vai kenties jostain muusta....ja tuskin tänne kirjoittelisitkaan jos hän katselisi sua kadehtien tai muuten vain vertailevasti.

    • fdfsdsffdsfds

      "Jos olisin bi/gay, olisin varmaan ihastunut häneen." No, puheiden perusteella olet selvä bi, etkä mikään hetero.

      • Nimenomaan. Aloittajalle että go for it ja saatat saada elämäs kyydit!


    • Goforit

      Ota kontaktia, hymyile samalla lailla takaisin ja mene juttelemaan, sittenpähän näet. Ei siinä itseään niin totaalisesti nolaa kuin voisi kuvitella. Yleensä kiinnostuneet katseet ja tuijottelut kyllä tunnistaa, mutta aina on hyvä kysyä. Tiedä vaikka saisit kunnolliset yhden yön kokeilumeiningit, kuten jagdpanzer jo mainitsi :D

    • N29

      Painukaa baariin yhdessä. Jos toinen alkaa kännissä heruttelemaan tanssilattialla, niin se on satavarmaan kiinnostunut. Jos se on ujo, niin se ei ehkä kehtaa tulla jutteleen.

    • miksikysyt

      Jos sä olet nainen niin sunhan se pitäis tietää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      448
      2906
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      104
      2132
    3. 169
      1722
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      98
      1607
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1606
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1258
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      147
      1134
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1110
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      982
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      38
      969
    Aihe