En ole puhunut hänelle kertakaan . Me ollan kyllä käyty samaa koulua nyt 3vuotta. Ollaan pari kertaa hymyilty toisillemme ja olemme joskus katsoneet toisiamme kaukaalta. Mietin, että pyytäisin hänet ulos, mutta miten? Hän on yhtä vanha kun mä ja itse sanoisin, että tyttö on vähän korkeampaa tasoa kun minä.
miten saan sen huomion?
5
117
Vastaukset
- bro
Joko facebookissa lisäät kaveriks ja siellä puhut. Tai sitte jossain kun näet hänet ni rupee aina tervehtimään ei tarvi ääneen vaan tervehdys ele, kerta ootte nähneet monesti ja katellukki toisianne. Sitte pikku hiljaa koitat ruveta juttelee joku kerta. Sen puolen saat ite kikkaille mutta jotenki rupeet rakentaa pikku hiljaa tilannetta jossa voit jutella ja lähestyä häntä. :)
- naistenmiesjuujuujuu
Kun se tulee seuraavan kerran vastaan niin kanna koulukirjoja käsissäs ja heitä ne kirjat maahan sen eteen kun se on kohdalla, sit sanot et "anteeksi, horjahdin vahingossa". Sitten se tulee auttaan sua nostaan niitä kirjoja, mumise jotain et "olinpas minä kömpelö" tjsp. Jos se kyselee jotakin niin vastaile ihan normaalisti ettet muka olis kiinnostunu siitä. Sitten kun se on antamassa sulle kirjaa niin ota vahingossa sen kädestä kii ja kato silmiin. Sit kysy haluisko se lähtee vaikka kahville tai johonkin.
- pariutumisriitti
Nouset pöydälle ja paskannat lautaselle
- SvenDufva
Otat asennon ja huudat HUOMIO!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1515172
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413263- 2463106
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442648- 361824
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271605Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411566- 161457
- 231437
- 241337