Muotikuu kokemuksia

Sivusta_seurannut

Myyjä
12.8.2014 21:00

Haluaisin vähän valaista Muotikuu Oy:n toimintaa, sillä työnantajana se ei ole kovin reilu työntekijöitä kohtaan. Työntekijöille ladellaan kirjallisia varoituksia/potkuja, jos ja kun asiakas kantelee ettei häntä ole palveltu tarpeeksi. Jokseenkin reilua olisi puoltaa omia työntekijöitä. Muutenkin moni pitkään Muotikuussa työskennellyt "pelkää" omistajia. Pienikin väärä liike, niin heti tulee piikittelyä vääränlaisesta työskentelystä. En voi lämmöllä suositella Muotikuuta työntekijöiden epäoikeudenmukaisen kohtelun sekä ylihinnoiteltujen tuotteiden vuoksi.
Olenkin ihmetellyt miten kauan menee, että myyjiltä tulee negatiivista palautetta nettiin Muotikuun Oy:n omistajista (yllä oleva palaute). Uskon, että moni vielä avaa sanaisen arkkunsa asiasta. Tiedän joidenkin olevan hermoromahduksen partaalla huonosta ja epäoikeudenmukaisesta kohtelustaan.
On kuulemma ihan pyöristyttävää miten omistajat kohtelevat työntekijöitään. Kaikki, jotka ovat olleet siellä töissä joko saavat varoituksen tai potkitaan saman tien pois, jos et ole samaa mieltä omistajattaren kanssa tai on väärä mekko päällä....Uskomatonta, että nykypäivän Suomessa pystyy näin kohtelemaan omia työntekijöitään... Henkilökunnan jatkuva omaa kieltään työpaikasta. Onneksi samoja, hyviä vaatteita löytyy edullisemmin muualtakin Suomesta.

3

3227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En missään mielessään suosittelen teettää vaateita muotikuusta. Kauppaana se on ok, mutta ei mittävaateiden ompelemona. Surkea laatua!

    • Anonyymi

      Epäystävällistä palvelua. Myyjät mittailee asiakkaita nenänvarttaan pitkin eikä lähtötervehdyksiin vastata. Lopetin kokonaan sekä satunnaisen ostamisen sekä someseuraamisen. Tämäntyyppinen palvelu ei ole tätäpäivää.

      • Anonyymi

        Valitettavan totta


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      128
      2684
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      230
      2090
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      185
      1867
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      50
      1807
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      24
      1498
    6. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      142
      1495
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      58
      1366
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1158
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      298
      969
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      845
    Aihe