Tapasin parisen kuukautta sitten somen kautta erään miehen, jonka kanssa alettiin tapailla kunnolla vasta tammikuun loppupuolella. Nyt ollaan tapailtu ja nähty silloin kun kummallekin sopii. Ennen ensimmäistä tapaamista pidimme usein yhteyttä ja juttelimme niitä näitä, Pientä flirttiäkin oli ilmassa. Jo ensimmäisen tapaamisen yhteydessä oli sähköä ilmassa ja parin tapaamiskerran jälkeen seksi tuli kuvioihin.
Aina tavatessamme käymme erilaisissa paikoissa, olemme asunnollani katsomassa leffoja ja seksi kuuluu kuvioihin. Halaamme ja suutelemme toisiamme siinä sivussa toisiamme. Kumpikaan ei ole hakemassa mitään vakavaa, mutta olen kuulemma ainoa, jonka kanssa hän tekee näitä edellä mainittuja asioita. Hänellä on myös muita naispuolisia kavereita, muttei mitään fyysistä tai lepertelyn tapaisia asioita heidän kanssa. Tänään tullessani yksin kotiin aloin miettimään, että missä nyt mennään. Meinasin kysyä jo matkalla asunnolleni häneltä asiasta, mutta en saanut sanoja uloa. Ensi viikolla sovittiin menevämme leffaan ja että hän saattaa tulla piipahtamaan luonani. Sanoin, että ei tarvii olla ujo, jos haluaa tulla käymään.
Mitä mies yleensä ajattelee siinä tilanteessa, kun toimii näin? Onko kellään muulla kokemuksia tämän kaltaisesta tilanteesta? Miten kannattaisi tästä edetä?
Missä mennään?
4
117
Vastaukset
- Nainen4444
MIksi tehdä ongelmaa sinne missä sitä ei kenties edes ole. Onko pakko väkisin yrittää muuttaa tilannetta, jos noinkin on hyvä?!
- helka
Minäkin jäin miettimään, että mitä tässä nyt oikein kysytään. Kaksi ihmistä, joista kumpikaan ei hae mitään vakavaa, viihtyy silloin tällöin yhdessä. Eikö tuo ole juuri sitä? Yhdessäoloa ilman mitään sen vakavampaa?
- sikailijattiedetään
Olet yksi monista, joita hän tapailee samoissa merkeissä silloin, kun ei ole luonasi, kamalaa, vai mitä!
- slowhandie
Pari kuukautta on aika lyhyt aika....mä ainakin tarvitsen (jollei nyt jalat-heti-alta-ja-kaikki-peliin-tapaus) enemmän aikaa varmistuakseni mitä on tapahtumassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti24516617Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235351- 1152537
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar151995Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361736Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111969- 59935
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28838Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40830