mikä vikana?

Mulla on jatkuva pissahätä ja alavatsassa tuntuu "painetta". Aina kun käyn vessassa kirvelee. Voiko tämä johtua siitä, että käytin tampoonia turhaan viikon, koska kuukautiseni pitivät alkaa mutta eivät alkaneet. Vai onko tämä vain virtsatientulehdus?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko virtsatientulehdus nyt muotia?

Äänestä
  • Siis sä kysyt tätä ihan tosissas?

    Äänestä

  • Tajuatko olevasi muoti ja kauneus palstalla.. Terveyspalstat ovat erikseen..

    Toisekseen muiden arvailut eivät siinä auta, jos epäilet jotain terveysongelmaa.

    http://keskustelu.suomi24.fi/terveys

    Äänestä

Joko virtsis tai sitten joku sukupuolitauti.

Äänestä
  • Sukupuolitaudinko mä tampoonista sain
    :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luojs kirjoitti:

Mulla on jatkuva pissahätä ja alavatsassa tuntuu "painetta". Aina kun käyn vessassa kirvelee. Voiko tämä johtua siitä, että käytin tampoonia turhaan viikon, koska kuukautiseni pitivät alkaa mutta eivät alkaneet. Vai onko tämä vain virtsatientulehdus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu