Keskustelupalstan yläreunassa lukee "Karavaanarit ovat liikkuvaista kansaa". Näitä kirjoituksia lukiessa olen miettinyt, mikä kirjoittajilla mahtaa liikkua…..ei ainakaan järki.
mikä mahtaa liikkua?
vappu
121422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ne on vaan kateellisia kakaroita, tietävät ettei karavaanari touhu ole köyhien hommaa.
Samat teinit urputtaa jokaiselle noissa muissakin keskusteluissa.
Kateus iskee kun toisilla on varaa autoihin yms. ja heidän juopoilla isillään ei ole mitään.
Taitaa olla omakohtaista kokemusta asiasta ja olet näemmä kade itekin.
Varokaa nyt ihan oikeesti näitä teini- tai muuten vaan mielenvikaisten provoja ja älkää lähtekö mukaan leikkiin..se nimittäin vie vain kadotukseen, jonne nämä puupäät kyllä joutuvatkin sitten aikanaan; kunhan vaan eivät saa täällä liikaa huomiota näillä tyhmillä kirjoituksillaan. Olen huomannut, että muut asialliset kirjoittelijat ovat samaa mieltä kanssani ja siitä näkyy kirjoitettavan aina välillä. En itsekkään haluaisi vastailla näihin, mutta välillä tuntuu, että nämä moderaattorit ei oikeesti lue näitä juttuja ollenkaan ja poista epäasiallia kommentteja, niin silloin on pakko puuttua. Moderaattoriksi en halua, mutta kertoohan se sivuista jo paljon, mitä potaskaa täällä annetaan läpi mennä..... Tsemppiä muille asiallisille kyselijöille ja jutun kertojille, mukavaa joulun odotusta hauskojen harrastusten parissa, koettakaa kestää näistä pöntöistä huolimatta.
Onko sellainen mikään karavaanari, joka kirjaston
koneella tulee nettiin? Ei omista vaunua, eikä ikänsä puolesta saa vielä ajokorttiakaan. Liikkuvat vaanarit eivät ehdi täällä aikaansa kulutella. Työssäkäyvät ehtivät joskus poiketa.
Näistä suurin osa onkin kokopäiväisiä nettivaanareita.
Hyvä huomio. Mitä pirua karavaanari täällä päivästä toiseen tekee. No, itsellä menee aika omaa kulkupeliä odotellessa.
Joskus aikaa käydä täälläkin,. mutta nää jutut täällä menee aika sairaaksi välillä= sairaita ihmisiä= sairaita juttuja! Ja sit toiset vastailee vielä niille (kuten minä, höh!)
Hessu se mainettaan ja julkisuuttaan kasvattaa, vastaa itselleen jollei sitä muut pösilöt tee. Alistuipa vastaamaan, on sitä Hessulla sitten vaihtelua.
Mitä se Liuhala sekoilee? Ampuu kaikkea mikä liikkuu, eikä ehdi katsoa onko se rauhoitettu.
Eli pieleen meni.
Vai niin tein? No ompa se kiva, että seuraat kirjoitteluani ja pieleen sekin välillä menee. Kylläkään en itselleni vastaile. Kyllä se nyt jää sun hommaksi,.. vastailla itselleen.
No totta puhuen alkavat nämä avoimet sivustot kyllästyttää. Ketkähän täällä sitten oikeastaan kirjoittelevat.
Joskus joku helmi löytyy, mutta yleensä taitavat jutut olla mitä ovat. Tuskinpa täällä kirjoitelleista edes pieni osa omaa karavaanaritaustaa.
Siitä hyvä esim. SF-caravanin palsta on, että sinne pääsee lukemaan ilman rekisteröitymistä. Joka tapauksessa enemmän asiaa sieltä löytyy kuin täältä.
Ei meinaa järki päästä liikkumaan ku kaiken maailman paskoja sotkee juttuja. Tämäki ketju olis joutanu tuonne asiattomien juttujen joukkoon!
Kyllä tälläkin ketjulla on tehtävänsä. Sinäkin vaivauduit ottamaan kantaa. Ilman Liuhalan sekoilua tässä olisi ollut siististi vain asiaa.
Hyppä Vappu pituutta niin ymmärrät.