Joskus tullut lueskeltua listoja joissa ihmiset pohtii asioita joita he haluaisivat vielä kokea ennen kuin vakiintuvat. Listasta voisi tulla pitkä jos miettisi kaikkia asioita mitä elämään mahtuu, mutta jos rajataan vain seksiin, sillä seksin suhteenhan parisuhde asettaa eniten rajoituksia, niin kyllä mä jokusen kohdan löysin joita haluaisin kokeilla. Eri asia toki on se, että kokeilenko koskaan, mutta ainahan sitä voi asettaa tavotteita ;) Kaikkea ei kai tarttekaan kokeilla vaikka niistä haaveilee. Oon kyllä omasta mielestäni melko "peruspanija" joten pitäs kai ylittää omia rajojaan enemmän. Tiedän, että monelle tää lista ei ole mikään tavoitelista vaan sellainen "hah, tehty jo", mutta mulle uusia asioita :)
Haluaisin kokea top 5
1. Seksiä kahden miehen kanssa.
2. Seksiä miehen ja naisen kanssa.
3. Seksiä naisen kanssa.
4. Seksiä ulkona. (TIEDÄN, kaikki on pannu ulkona. Paitsi mä)
5. Sitomisleikit, tunteja kestävää leikkiä, kiusaamista. (hmm...)
Nämä asiat haluaisin kokea ennen vakiintumista
28
307
Vastaukset
- Miksi_kuvittelet
että ysikään mies suostuisi kanssasi naimisiin kaiken tuon jälkeen?
- miksi_todellakin
Miksi kuvittelet että aloittaja noista kokemuksista kertoisi? Ei todellakaan kaikkea ole tarve jakaa.
- Normaaliaelämää
Siksi että mies saisi seksistä pitävän naisen itselleen. :)
Kaikki eivät ole sellaisia kyrpäänsä varjelevia vellihousuja kuin tämän palstan "at"-miehet. Monet pitävät seksistä ja haluavat naistensakin pitävän. Sen sijaan, että miettisivät päivästä toiseen paheksuen mutta kahdehtien toisten seksielämää, he elävät omaansa. Ja haluavat samanhenkisen naisen rinnalleen. :)
- Arvioitsija
Kahden miehen yhtä aika panemat naiset nyt ainakin ovat saastaa
- jooopajo
Silti moni mies katselee pornoa ja jopa ihailevat näitä pornotähti tyttöjä. Ja salaa toivovat että oma nainen olisi samanlainen, edes joskus. tekopyhää mieheltä sanoa noin.
- olethölmö
jooopajo kirjoitti:
Silti moni mies katselee pornoa ja jopa ihailevat näitä pornotähti tyttöjä. Ja salaa toivovat että oma nainen olisi samanlainen, edes joskus. tekopyhää mieheltä sanoa noin.
Eikä ihaile eikä todellakaan toivo, että oma nainen olisi tuollainen lutka. Se, että miehet ovat valmiita panemaan lutkia, ei tarkoita, että haluisivat seurustella tai mennä naimisiin sellaisen kannsa
- ei.kiitos
jooopajo kirjoitti:
Silti moni mies katselee pornoa ja jopa ihailevat näitä pornotähti tyttöjä. Ja salaa toivovat että oma nainen olisi samanlainen, edes joskus. tekopyhää mieheltä sanoa noin.
Luulet vaan että miehet oikeasti noita toivoo.
On tullut vastaan parikin sellaista naista joille tuo lista ei olisi mitenkään erikoista. Toisella oli tuolta listalta ihan kaikki tehtynä. Vahvisti vain sen minkä huomasin naisesta muutenkin: Nainen ei ollut parisuhdemateriaalia.
Ei miehet tollaisia naisia haluu suhteeseen. Älä sekota pelkkää seksiä ja oikeaa suhdetta. - rwerweewrwe
jooopajo kirjoitti:
Silti moni mies katselee pornoa ja jopa ihailevat näitä pornotähti tyttöjä. Ja salaa toivovat että oma nainen olisi samanlainen, edes joskus. tekopyhää mieheltä sanoa noin.
Normaali mies ymmärtää fantasian ja todellisuuden eron. Katson minäkin sotaelokuvia, mutta en silti toivo joutuvani sotaan. Sama pornossa. Joitakin juttuja on kiva katsoa, vaikkei haluaisikaan välttämättä itse/vaimonsa toteuttaa.
- Ätmikäs
Kuvottava....
Ja näiden kokemusten jälkeen kolmekymppisenä valitset itsellesi aisurin parisuhteeseen?
- ätmi1234
lutka.
- Mspiru
Lutkittelijat sietävätkin jäädä ilman naista
- Luuletko
Mspiru kirjoitti:
Lutkittelijat sietävätkin jäädä ilman naista
etteivät YT-miehet lutkittele selän takana?
- ällöttäväolet
Saat korkeintaan jännämiehen tuon satsin jälkeen.
- tuskin.muuttuvat
Miehet toivovat aina saavansa naisen, jolla on mahdollisimman vähän kokemusta. Silti tämän kokemattoman ihmisen pitäisi mielellään olla todella seksin-nälkäinen oman miehensä kanssa. Jos seksi ei kiinnosta ennen naimisiinmenoa, se tuskin kiinnostaa sen jälkeenkään.
Kummallinen näkemys tuo että jos ei harrasta irtosuhteita niin sitten ei seksi kiinnosta lainkaan. Miten tuolla logiikalla ylipäätään kukaan pääsisi edes ikinä neitsyydestään, kun eihän se seksi nyt voi alkaa yhtäkkiä kiinnostamaan aikuisena kun ei kerta lapsenakaan kiinnostanut. Vai onko se niin että kaikki jotka eivät heti sukukypsyyden saavutettuaan ole menettäneet neitsyyttään ovat sinun määritelmäsi mukaan aseksuaaleja koko loppuelämänsä?
- Eikyllänoin
Kerran tapailin naista joka tunnusti ollensa kahden mustan miehen kanssa sängyssä yhtäaikaa. Jätin naisen siihen paikkaan
- Hyvintehty
Oikein teit
Miksei noita asioita voi tehdä vakiintuneena, oman kumppanin kanssa? Ainoa, mikä useimmilla miehillä ei nappaa voi olla seksi kahden miehen kanssa. Paljon on kuitenkin pariskuntia, jotka haluaisivat toisen naisen mukaan petiinsä ainakin kerran.Toisilla ylipäätänsä kolmas pyörä sängyssä on liikaa sukupuolesta riippumatta. Ovatko nämä asioita, joita todella peruspanijana kaipaat?
Itse mieluiten laajennan kokemuksiani vain rakastetun ja turvallisen kumppanin kanssa. Pitää voida keskustella omista seksuaalisista mieltymyksistä ja haluista avoimesti. Kurjaahan se on toisaalta, jos ei toista kiinnosta seksuaalisesti kokeilla mitään samoja asioita.- yxnainen
Koska romanttiseen rakkaussuhteeseen kuuluu mustasukkaisuus ja siksi aniharva tahtoo toisen naisen omaa miestään rakastelemaan. :-(
Niinpä. Exsän kanssa tuli periaatteessa kokeiltua noista kaikkia. Paitsi sitomisleikit eivät kestäneet tunteja.
- Ttrtyuuj
Vain neekeriseksi puuttuu. Muutoin olet oikea lutkan perikuva
- Eirasismille
Sinä olet rasisti
- lkjhgfds
Eirasismille kirjoitti:
Sinä olet rasisti
Savanniseksi viidakkoastuja apinannussija mitä sitte!!!!
- cxzczxcvvsd
Huh huh, porukka kommentoi eikä tajua että aloitus on provo.
- näin.päin
Ihmiset eivät välitä siitä, että se on provo.
- nainen38_
En nyt ehkä ymmärrä, että miksi nämä "fantasiat" täytyisi tehdä ennen vakiintumista.
Olen tehnyt listastasi kaksi kohtaa, ja molemmat pitkässä parisuhteessa ja saman miehen kanssa. Kahta kohtaa en ole edes harkinnut, yksi on käynyt joskus mielessä.
Mutta kukin tavallaan. - erkki-täti
Joopa joo....tuli vaan mieleeni:
https://www.youtube.com/watch?v=E6XVbfTmNzE
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663412Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463232Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1282907- 482610
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391341- 391340