On iältään 42 - 62 v. Asuu pääkaupunkiseudulla. Käy toimistotyössä. Eronnut pitkäaikaisesta liitostaan (17) pari vuotta sitten josta 2 aikuista lasta.Nukkuu kahden kissansa kanssa
Etu- Töölössä yksiössä.On epätoivoinen uuden sulhon suhteen. Laskee rimaa joskus poistaa sen kokonaan.
Ei harrasta liikuntaa. Yrittää tiputtaa ylimääräisiä 5 kiloa, siis ilman liikuntaa.Käy laivalla tansseissa useamman kerran vuoteen ja yrittää löytää ns. piikipaikan.
Pitää yhteyttä puhelimitse laivalla tapaamaansa pohjoisen kaljuuntuneeseen mieheen.
Sunnuntaisin syöttää puluja
Sinkkunainen
13
126
Vastaukset
- 43268976
Lukee viikonlopun hesarit kotona ja muut töissä.
Ottaa boolia perjantai-iltana ja iskee yhden yön seuraa lähikapakasta. Ja mikäs olikaan tämän tiedon lähde? Ainoat mitkä noista osui oli tuo epätoivo (mutta vain ajoittain) sekä toisinaan myös yhteydenpito pohjoisen kaljuuntuneisiin miehiin, kun ei nettitreffeillä ketään muuta näytä enää kiinnostavan. :D
- 53427859
Tässä on osa totta ja osa kuvitteellista fiktiota , Yritän miehenä tunnistaa sinkun ennen seuraavalle laivareissulle lähtemistä. Ehkä omalta osaltani pystyn hieman lievittämään yksinäisyyden tuskaa tai ehkä en jos kemiat ei kohtaa.D
- suttura12345
Hänellä on kukkamekko silmälasit ja varrelliset korkokengät......
Oikeastaan (Ja ihan suoraan sanottuna) täällä ei ole juuri mitään muuta kiinnostavaa kuin tällaiset satunnaisuudet, spekulaatiot ja oletelmat. Tämäkin on vallan hauska. Tämä on niin hauska, että ovi vessassa kopsahtelee itsestään.
Taitaa tuulla.
(naurua)Oma lempiharrastukseni on erilaisten hahmojen luominen. Jossain vaiheessa käy niin, että ne perkeleet lähtevät liikkeelle. Aina kuitenkaan ei näin käy. Oikeastaan suurin mysteeri ei ole se miksi jokin ei toimi, vaan se kuinka sitä analysoidaan.
(reps)Sonne kirjoitti:
Oma lempiharrastukseni on erilaisten hahmojen luominen. Jossain vaiheessa käy niin, että ne perkeleet lähtevät liikkeelle. Aina kuitenkaan ei näin käy. Oikeastaan suurin mysteeri ei ole se miksi jokin ei toimi, vaan se kuinka sitä analysoidaan.
(reps)Analyysin tarkoitus on tuotteen kehittäminen. Analyysillä ei voi brassailla. Kirkollisissa piireissä jankuttaminen ja toistaminen kuuluu muuttumattomana osana liturgiaan. Samoja asioita pyöritellään kuulijoiden korvissa vuodesta ja sukupolvesta toiseen. Samaa tekniikkaa käyttävät mainostajat ja trendien luojat. Kun tarpeeksi on pamistu, tuote lähtee liikkeelle. Aina ei kuitenkaan näin käy.
Se on palaverin paikka.
(naurua)Sonne kirjoitti:
Analyysin tarkoitus on tuotteen kehittäminen. Analyysillä ei voi brassailla. Kirkollisissa piireissä jankuttaminen ja toistaminen kuuluu muuttumattomana osana liturgiaan. Samoja asioita pyöritellään kuulijoiden korvissa vuodesta ja sukupolvesta toiseen. Samaa tekniikkaa käyttävät mainostajat ja trendien luojat. Kun tarpeeksi on pamistu, tuote lähtee liikkeelle. Aina ei kuitenkaan näin käy.
Se on palaverin paikka.
(naurua)Asuin itse Etu-Töölössä Malminkadulla naapurinani synagooga. Siinä oli toisinaan tiivis tunnelma, siis siinä kadulla, Harmikseni en jaksanut jäädä katselemaan taloyhtiön putkiremppoja, vaan lähdin nostelemaan.
(reps)Sonne kirjoitti:
Asuin itse Etu-Töölössä Malminkadulla naapurinani synagooga. Siinä oli toisinaan tiivis tunnelma, siis siinä kadulla, Harmikseni en jaksanut jäädä katselemaan taloyhtiön putkiremppoja, vaan lähdin nostelemaan.
(reps)Tämän analyysin lopputuloksena näkisin, että tuotetta on niin vaikea kehittää, että se on jätettävä oman onnensa nojaa. Asia on hieman samanlainen kuin se on siinä missä raja vedetään Kampin ja Töölön väliin.
Ehdotan Arkadiankatua.
(naurua)Sonne kirjoitti:
Tämän analyysin lopputuloksena näkisin, että tuotetta on niin vaikea kehittää, että se on jätettävä oman onnensa nojaa. Asia on hieman samanlainen kuin se on siinä missä raja vedetään Kampin ja Töölön väliin.
Ehdotan Arkadiankatua.
(naurua)Itse olen kokenut ehkä elämäni suurimman pettymyksen Arkadiankadulla. Yleensä aina puolustan naista, mutta tässä tapauksessa jokin teatraalinen varietee fasadi putosi kuin verho estradille. Se oli alaston hetki. Minua lähes kouraisi sen kylmyys, piittaamattomuus ja ylenkatsominen. Siis puhun omasta tunneskaalastani.
Olen kolme kertaa elämäni aikana muuttanut käsitystäni naisesta. Tämä oli niistä toinen.
(reps)- 986654
Voi hyvin olla ettei sinkussa tuossa iässä ole kehitettävää ( tosi harmi ) niin hän jää estradille.
Mutta sinkulla on toivoa tahtoa ja luottamusta paremmasta, kun ohi kiitävä onnen hetkikin
miehen vieressä on parempi kuin yksinolo yksiössä Etu -Töölössä.
Siispä hän suuntaa askeleensa Zetoriin ja siitä edelleen Tallinnan laivalle.
Kesäisin hän lomailee äitinsä luona Kihniössä - 345688
Sonne kirjoitti:
Itse olen kokenut ehkä elämäni suurimman pettymyksen Arkadiankadulla. Yleensä aina puolustan naista, mutta tässä tapauksessa jokin teatraalinen varietee fasadi putosi kuin verho estradille. Se oli alaston hetki. Minua lähes kouraisi sen kylmyys, piittaamattomuus ja ylenkatsominen. Siis puhun omasta tunneskaalastani.
Olen kolme kertaa elämäni aikana muuttanut käsitystäni naisesta. Tämä oli niistä toinen.
(reps)Uskomatonta mutta Sonne on nykyisin palstan tervepäisin kirjoittaja ja ainoa jonka viestit jaksaa lukea kokonaan.
- 7345091
Hienoa. Sonne kehiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492179
- 1211475
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371289Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671204Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31181- 1411169
- 491109
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1581016Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet101990