22.2-15 Sunnuntai

Heips vaan kaikille tasapuolisesti niin pullon korkkaajille kuin non-alcohol linjalla oleville. Itse olen tietty non-alcohol linjalla niinkuin aina vaikka se tuntuu joitain kateellisia hieman välillä suututtavan, heh.

Sunnuntai mennyt ihan fine. Käyttistä yrittänyt asentaa koneeseen ja muuta softaa. Nyt sauna lämpenemässä ja makkaraa iltapalaksi kiukaalla foliossa paistelen.

Ei muuten ole kauaa kun palstan big update toteutuu ja huomaatte pian kuka luotsin parrasvaloissa astelee. Kukas muukaan se voisi olla kuin minä, kaikista parhain, heh. YP oikein aneli meikäläistä luotsiksi ja miksikäs siitä kieltäytyisin? Häiriköikää vaan nyt kun vielä voitte. Takaan että kun saan luotsityökalut käsiini niin jok'ikinen löylykauha ym. törkeysviesti saa jalat alleen hyvin nopeasti. Ja minua on turha nyt yrittää suututtaa sillä aion pysyä coolin rauhallisena.

Hyvää illanjatkoa. Menenkin tästä saunaan ja nukkumaan piakkoin. Huomenna tärkeä päivä tiedossa joten on pysyttävä stay cool dude. :)

Ihan upea mutten syö makkaraa.
Luotsiksi ei vielä voi edes hakea.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutsis.on
      • sekaisin_on

        Heh! Tissu trollaa lapsellisuuksissaan itseään.


    • Asetahan löylykauha tukevasti omalle paikalleen

    • mutku.sitku

      tulethan luotsiksi sitku se on mahollista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5476
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      58
      2736
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      89
      2422
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      407
      1638
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      104
      1390
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      29
      1193
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1129
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      265
      1001
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      180
      947
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      41
      913
    Aihe