tietääkö?

kukaan onko sellasia aineita olemassa jotka kiihdyttää hiusten kasvua? tai onhan niitä mutta sellasia jotka todella tehoavat. esim.kannattaako jostain mainos lehdestä tilata kalliita pulloja ym..?? onko kukaan testannu?
5381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hiukset kasvaa juuri sillä nopeudella kun kasvaa ei sitä voi nopeuttaa. tassat säännöllisesti latvoja jotteivät katkea ja odottelet vaan.. kuulin kyllä sellasta juttua että joku oli käyttäny noita aineita mutta siinä oli sitten sivussa kasvanu KAIKKI muutkin karvat hirmu nopeeta... että...

Äänestä
  • Luin Mtv3:n Helmi sivuilta jostain "vitamiinivalmisteesta" hiuksille jota siellä testattiin. Sieltä löytyy myös tämän kyseisen aineen testitulokset, joissa testaajat uskoivat valmisteen hieman nopeuttavan hiustenkasvua

    Äänestä

  • Kaisa kirjoitti:

    Luin Mtv3:n Helmi sivuilta jostain "vitamiinivalmisteesta" hiuksille jota siellä testattiin. Sieltä löytyy myös tämän kyseisen aineen testitulokset, joissa testaajat uskoivat valmisteen hieman nopeuttavan hiustenkasvua

    ...uskohan siirtää vaikka vuoria kunhan tarpeeks kovasti jaksaa uskoa..

    Minkähän takia eräät ns. "terveysmummot" elää niin kauan?
    ne USKOO katajanmarjojen terveysvaikutuksiin ja puitten halimiseen, naaman läpsyttelyyn ja luomutuotteisiin. *puhun nyt omasta mummosta.. :) * (en väitä etteikö joissain noista olis jotain perää)

    Mut niin, kaipa se kova usko sit niitten vitamiinienkin ohella voi kasvattaa hiuksia nopsempaan.. ;)

    Äänestä

  • Kaisa kirjoitti:

    Luin Mtv3:n Helmi sivuilta jostain "vitamiinivalmisteesta" hiuksille jota siellä testattiin. Sieltä löytyy myös tämän kyseisen aineen testitulokset, joissa testaajat uskoivat valmisteen hieman nopeuttavan hiustenkasvua

    Sellaista ainetta ei ole jolla hiukset kasvaisi nopeammin. Höpö höpö juttuja ovat ne mainokset jotka näin väittävät. Voit vaikuttaa hoitamalla siihen että hiukset ei kulu. Ja välttämällä voimakkaita kemiallisia käsittelyjä estät hiusten kulumisen/murtumisen. Mutta sellaista ihmepilleriä ei ole jolla saisi hiukset kasvamaan nopeammin.
    Hiukset kasvaa yksilöllisesti n.1cm-1 1/2 cm kuukaudessa.

    Äänestä

Kaiken a ja o on hyvä ruokavalio. Hiukset saavat ravintonsa sisältäpäin.

Tottakai säännöllinen leikkaus, hoitotuotteet yms vaikuttaa hiusten kuntoon, mutta millään poppakonstilla et saa hiuksia kasvamaan nopeammin.

Nimim. kokemusta on, hiukset puoli metriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

kukaan onko sellasia aineita olemassa jotka kiihdyttää hiusten kasvua? tai onhan niitä mutta sellasia jotka todella tehoavat. esim.kannattaako jostain mainos lehdestä tilata kalliita pulloja ym..?? onko kukaan testannu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu