Ennen elin jossain pilvilinnoissa mitä tuli naisiin, naisten käyttäytymiseen ja romantiikkaan. Olisin varmaan ollut myös yksi niistä "miehistä", jotka avioituvat juoksunsa juosseen, hyvää vauhtia tukevoituvan mummotukan kanssa. Ei kiitos!
Kiitos palsta!
sidjfaoH
8187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ole hyvä.
On tärkeää valistaa miehiä naisista.
Ja nyt samalla näet palstan naisten reaktioista, mitä olet "menettänyt" ;)
Minulla on käytetty 33 v nainen. Parempi sekin kuin yksin.
Oisko pitäny olla 22 v neitsyt :---D
Tottakai. Mut sen 22v neitsyen pitää harrastaa ja osata twerkkausta niin että perskarvat lepattaa.
"Minulla on käytetty 33 v nainen. Parempi sekin kuin yksin."
Kaksipiippuinen juttu tuo että "parempi sekin kuin yksin" koska tällä toiminnalla eväät jonkun miehen mahdollisuudet tuohon naiseen. Jos miehet tyytyisivät vähemmän niin naiset ehkä alentaisivat kriteereitään ja joku mies voisi saada omantasoisen kumppanin.
Naisilla on tapana puhua romantiikasta niin paljon että minäkin kuvittelin aikoinani saavani siitä jotain itsellenikin, mikäli seurusteluvaiheeseen pääsen. Sitten jutun juoni alkoi paljastua ja ymmärsin että romantiikka on jotain mitä mies järjestää naiselle. Miehen palkinto on se että hän saa viettää itse järjestämiään ja alulle laittamiaan hetkiä naisen seurassa.
Minä taas vanhanaikaisena herrasmiehenä oletin että mies järjestää niitä romanttisia hetkiä, varsinkin suhteen alussa.
Se mikä valkeni hyvin pian täytettyäni 18 oli ettei naisten kaipaama romantiikka todellakaan ollut sellaista kuin olin kuvitellut. Eli kävelyä yhdessä auringonlaskuun tms :D Se olikin pokaamista meluisassa raflassa, erittäin nopeaa etenemistä kosketteluun, pyrkimistä sänkyhommiin ASAP. Mausteeksi draamaa, pelejä, miesten välistä kilpailua, ja tunteiden vuoristorataa. Enhän minä sellaista osannut tai edes halunnut tarjota.
Nyt sitten opetellaan vanhana miehenä tätä pelleilyä, jota myös normaaliksi sosiaaliseksi kanssakäymiseksi tai romantiikaksi kutsutaan :/
Ehkä siellä jossain on se vanhan ajan lady, mutta en viitsi enää haaskata aikaani etsimiseen. Siksi, vuoden 2015 projekti on oppia paremmaksi (herrasmies)pelimieheksi.
Kuinkahan vanha mahdat jo olla? Olisko kuitenkin niin, että mitä enempi aikaa kuluu, sitä epätodennäköisempää on kohdata se vanhan ajan lady?
Paremmat mahkut neitsyt ladyn löytymiseen on nuorena. Vai lasketko vaatimustasoasi lopulta kun yksinäisyys jatkuu ja jatkuu?