Koko satu oli Netanyahun politiikkaa.
Oikea tieto vuoti ulos:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1424724558918.html?pos=ksk-trm-uutu-ospu
Minä sanoin tämän jo aikaa sitten.
Fanittajat sen sijaan rääkyivät suu vaahos...
Oikea tieto vuoti ulos:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1424724558918.html?pos=ksk-trm-uutu-ospu
Minä sanoin tämän jo aikaa sitten.
Fanittajat sen sijaan rääkyivät suu vaahos...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nostetaas vähä.
Israel, tuo rauhaa ja rakkautta omaava valtio jolla ei ole ydinaseita - vai onko?
David Ben Gurion koki nuorena Itä-Euroopan pogromit ja antisemitismiset vainot. Hänestä tuli siionisti ja sosialisti. Hän siirtyi Palestiinaan vuonna 1906. Ben Gurion antoi käskyn avata tuliAltalena-nimistä laivaa kohti ja upottaa se. Laiva oli lastattu Irgunin vastarintaliikkeen jäsenillä ja aseilla. Ben Gurion toimi Maailman Sionistijärjestön presidenttinä vuosina 1946–1956.
Valmistuttuaan opettajaksi Golda työskenteli julkisissa kouluissa. Nuoruudestaan asti poliittisesti aktiivisena hän liittyi virallisesti Sionistiseen Työväenpuolueeseen vuonna 1915.
Begin liittyi sotilaalliseen Irgun-järjestöön ja vuosina 1943-1947 hän oli järjestön johtaja.[1] Hän oli vastuussa Jerusalemin Kuningas Daavid -hotellin pommiräjäytyksestä, jossa kuoli 91
Shamir liittyi 1935 siionistiseen taistelujärjestöön Irguniin ja 1940 Lehiin, jonka johdossa hän oli 1940-luvulla. Lehi teki terrori-iskuja, ja Shamir oli useita kertoja pidätettynä. Israelin itsenäistyttyä hänestä tuli Mossadinagentti.
Ariel Sharon perusti Israelin sotilaalliset erikoisjoukot Yksikkö 101:n pääministeri David Ben-Gurionin käskystä elokuussa 1953. Yksikkö 101 osallistui Israelin välienselvittelyihin palestiinalaisten ja naapurivaltioiden kanssa. Yksikköä on arvosteltu siviileihin kohdistuvan väkivallan vuoksi. Yksikkö tuli tunnetuksi erityisesti Qibyan kylän joukkomurhasta vuonna 1958, iskussa kuoli 69 palestiinalaissiviiliä
11. joulukuuta 2006 Olmert myönsi saksalaisen televisiokanavan haastattelussa epäsuorasti Israelin hallussa olevan ydinaseita, kun häneltä kysyttiin Israelin oletetun ydinaseen vaikutuksesta länsimaiden mahdollisuuksiin puuttua Iranin ydinohjelmaan.[9]
Täytyy kyllä sanoa että Jumala on lahjomaton ja että valheilla on lyhyet jäljet Hänen ansiostaan!
HYVÄ!
Sehän juuri tulee olemaan maailmalle todistus Jumalan yliluonnollisesta Israelin varjeluksesta jos ja kun Iran aikanaan yrittää suunnata epäonnistunutta ydiniskua, josta sitten tullaan syyttämään taas juutalaisia.
Tää juttu vaan paisuu:
Valtava vakoiluvuoto - Netanjahu valehteli, Obama uhkaili, CIA veljeili Hamasin kanssa!!!
Tää pöyhitään!
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/ulkomaat/valtava-vakoiluvuoto-netanjahu-valehteli-obama-uhkaili-cia-veljeili-hamasin-kanssa/ar-BBhVeAe?ocid=mailsignoutmd