Elikkä osaisiko joku sanoa kumman merkin meikkivoide sivellin on parempi: Coastal Scentsin vai Real Techniquesin? Ja onko jollain kokemusta beauty blenderistä? Onko ostamisen arvoinen? Maksaa kuitenkin sen 20e... Meinasin tuon Real techniques foundation brush meikkivoidesiveltimen ostaa, onko hyvä? Kiitos!
KUMPI SIVELLIN PAREMPI
4
161
Vastaukset
- jukuli008
upp
- akdbuo
Coastal Scentsin siveltimet ovat todella hyviä ja niitä on eri "mallistoja" eli synteettisiä ja aitokarvaisia. Hinnat vaihtelevat sen mukaan mistä mallistosta ostaa. Ovat kestäviä ja hyvän tuntuisia käytössä.
Real Techniquesin siveltimet ovat aivan yhtä hyviä mutta ne ovat aina synteettisiä. Heidän meikkivoidesivellin (foundation brush) on hieman epäarvostettu mutta ajaa varmasti asiansa. Minulla on kymmenen sivellintä heiltä mutta tuo kyseinen puuttuu. Käytän mieluummin expert face brush-sivellintä meikkivoiteelle jos haluan käyttää sivellintä.
Beauty Blender on rahan arvoinen. Sitä on vaikea uskoa ennen kuin kokeilee mutta näin on. Jos huoltaa blenderin joka käytön jälkeen (marseille-saippualla pesu) niin se kestää kauan. Sille myydään omaa pesuainettakin mutta se ei vaadi sitä. Jos et kuitenkaan halua heti satsata niin paljon meikkisieneen niin Ruohonjuuri-ekokaupassa myydään 2kpl paketti Hyvän Olon Maailman Make-Up Blender joka maksaa noin 10-11e. Ei ole ihan niin pehmeä kuin aito blender mutta toimii mainiosti. En enää käytä siveltimiä meikkivoiteisiin kuin todella harvoin. Blenderillä saa paljon kauniimman tuloksen ja se on nopeampi. - siru675
UPP
- Jenni----88--
Tuolta löytyy perussivellin alle eurolla (postikuluineen):
http://samahalvemmalla.webnode.com/naisille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492139
- 1211445
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3341232Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651155- 1411129
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98955