Virolaiset nauravat KGB:LLE ja NKP:lle :))

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1390000441262

Aina hauskaa olla pittää :))
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Maa josta on käynnissä maan suurin maastamuutto koskaan ja joka elää ja tulee toimeen lähinnä EU-tuilla ja suomalaisten sinne viemillä turistituloilla.

Äänestä
  • Kauanko veronmaksajien vielä tarttee ruokkia sinua, vai pystytkö joskus elättämään itse itsesi, Niilo ? hyikakkaa.....

    Äänestä

  • 5e6uuj77j7j4j4j4 kirjoitti:

    Kauanko veronmaksajien vielä tarttee ruokkia sinua, vai pystytkö joskus elättämään itse itsesi, Niilo ? hyikakkaa.....

    Mulla on niin paljon rahaa, että en tarvitse edes joskus tarjottavaa eläkettä, vaan olen ajatellut lahjoittaa sen jollekin hyväntekeväisyysyhdistykselle, vaikkapa kissojen katastrofiyhdistykselle.

    Äänestä

"Osa vitseistä on oikeastaan todellista neuvostoarkea, esimerkiksi ohje purukumin kierrätyksestä. Pureksittu purkka kastetaan sokeriin. Hedelmäpurkka syntyy, kun purukumi kastetaan hilloon. "Puhdasta dokumenttia, purkka syötiin moneen kertaan. Silloin se ei naurattanut", sanoi Argo Mere, 1980-luvun lapsi."

Juu ei varmaan naurattanut ;)

Äänestä

> Eve Niemi ei olisi nuorena Neuvostoliitossa uskonut, että perustaisi oman yrityksen tai että hänellä olisi koskaan tilaisuus puhua ulkomaalaisen kanssa.

Ulkomaalaisia hän katseli Suomen televisiosta.

"Suomea tarvitsemme siksi, että voimme kaikki katsoa yhdessä televisiota", miliisi Larissa ilmoittaa. <

Niin ja nyt Virossa yrittäjyys on huomattavasti edellä Suomea.

Siksi kaikki suomalaiset perustavat yrityksensä Eestiin.

http://www.taloussanomat.fi/tyomarkkinat/2014/11/05/viro-imee-yrityksia-suomesta-myos-viimeisen-mohikaanin/201415403/12

Virossa yritys ei maksa veroa, jos se investoi voittonsa. Malli tukee kasvuyrityksiä.

Äänestä
  • Jep, yritykset ovat paenneet Suomesta vauhdillla, isoimmat menivät jo aikaa sitten Aasiaan, pienemmät sitten Viroon jne. vastineeksi kuitenkin Suomi on saanut virolaisia maahanmuuttajia pilvin pimein, tulivat tänne kuten virolaiset duunaritkin lihapatojen ääreen. Suuri osa koulutetuista virolaisita on muuttanut maasta pitkin Eurooppaa. Uutinen läytyy ihan suomalaisesta mediastakin.

    Äänestä

se on hyvä että itselleen osaa nauraa, suomessakin soisi olevan enemmän vallalla.

Äänestä

eivätkä uskalla russakat tehdä mitään....

hoooooooooooooooooo:))))))))))))))))))))))))))))))

taitaa russakkaa pikkuisen viituttaa....

Äänestä

Viro on EU:n parasiittivaltio.

Äänestä

Nauravat itselleen? Virolaiset olivat myös innolla mukana rakentamassa sosialistista Viroa.
Mutta eipä siinä mitään, ihan hyvä on välillä nauraa myös itselleen. Onnistuukohan meiltä suomalaisilta?

Äänestä

yritti venäläistää viroa, mutta ei siitä tullut lasta eikä paskaa...

venäjästä ei oo enää muuta jäljellä kuin muisto vain :)

https://www.youtube.com/watch?v=NKvDT0A1Ez8

joo:)))))))))))))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aina-hauskaa-olla-pittää kirjoitti:

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1390000441262

Aina hauskaa olla pittää :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu