http://www.hs.fi/ulkomaat/a1425005804343
Kreikassa ääri-vasemmisto tekee tuhojaan, kuten myös suomessakin itsenäisyyspäivänä ja muiden vastaavien tapahtuminen ohessa.
Silti HS kirjoittaa vaan uusnatseista ja muista menninkäisistä, joista ei olla nähty vilaustakaan vuosikymmeniin. Ääri-vasemmiston väki- ja ilkivalta taas on päivittäinen ongelma suomessa, varsinkin pääkaupunkiseudulla.
Miksi Hesari ei kirjoita ääri-vasemmiston uhasta?
3
<50
Vastaukset
- muutoksia_on
Hesari elää vielä väärässä ajassa eli se elää "suomettumisen aikaa" jolloin kaikilla merkittävillä politiikoilla oli oma vasemmistolainen "kotiryssä" takana. Isossa naapurissa oli bolsevikkien hallinto josta ei saanut puhua mitään huonoa.
Taistolaiset taisivat kaivaa omaa kuoppaansa koska ison naapurin pojat eivät heistä juuri välittäneet. Taistolaiset olivat oman aikansa ääri vasemmistoa.
Kaikki eivät ole havainneet maailman muutoksia ja sitten olettavat vieläkin tarvitsevan kotiryssien vahvaa tukea. Maailma muuttuu mutta Hesarin maailma ei näy muuttuvan.
No niin, käytännössä ei Hesarin tabloidi kokoon enää mahdukaan huomiota herättäviä otsikoita kun se teksipräntti on pakotettu pienelle sivuaukeamalle. Ei Hesari kovin huono lehti ole kun huomioi sen missä ajassa se elää. Pikku-uutiset mahtuu vallan hyvin tabloidi koon lehteen. Lehdenkantajat kiittävät kun selkä ei enää rasitu sunnuntainumeron kannossa. - lähiöstlinnaan
Taitaa olla ne pyöräteline veijarit Hesarin toimittajia.
http://img.yle.fi/uutiset/kotimaa/article7674022.ece/ALTERNATES/w960/LKS 20141206 miekkari27560681.jpg - natsi
Natsiuutiset jatkuu. http://www.hs.fi/kulttuuri/a1425018023258
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti24516617Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235351- 1152537
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar151995Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361736Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111969- 59935
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28838Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40830