Au Pair etsii perhettä :)

Moonaemilia

Olen reipas, oma-aloitteinen ja sosiaalinen lukiosta keväällä 2015 valmistuva 18-vuotias tyttö, jonka haaveena on useita vuosia ollut Au Pairina toimiminen. Kohdemaalla ei ole väliä.

Kokemusta minulla on lapsista paljon, sillä olen ohjannut uimakoulua, luistelukoulua, sählykerhoa ja urheilukerhoa n. 4-12 vuotiaille lapsille yli kolmen vuoden ajan. Uskon, että näistä työpaikoista on hyötyä Au Pairina toimimisessa, sillä olen liikunnanohjaajana oppinut työskentelemään erilaisten ihmisten kanssa sekä oppinut vastuuntuntoa, huolellisuutta ja täsmällisyyttä. Lastenhoidon kokemusta löytyy omien sisarusten hoidosta ja puuhastelu lasten kanssa on minusta todella mieluisaa.

Au pairina voisin työskennellä tarpeen mukaan max. vuoden. Työt aloittaisin mielellään kesällä 2015. Aloitusajankohdasta ja työskentelyn kestosta olen kuitenkin valmis joustamaan, joten omia ehdotuksia saa ja pitää esittää! :)

Jos kiinnostuit, niin laita viestiä osoitteeseen: [email protected]
Lupaan vastata kaikille!

3

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N__

      Hei,
      Laitoin postia sinulle.
      Terveisin,
      N

    • Perhehollannista

      Moi! Etstko viela perhetta?

      • Moonaemilia

        Moi! Pääsin jo auppariksi erääseen perheeseen. Jos loppuvuodesta tarvitsette au pairia, voisin tilanteeni mukaan olla kiinnostunut kyseisestä työstä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2592
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1262
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      333
      1002
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      892
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      854
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      829
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      754
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      730
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      716
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      656
    Aihe