Olen reipas, oma-aloitteinen ja sosiaalinen lukiosta keväällä 2015 valmistuva 18-vuotias tyttö, jonka haaveena on useita vuosia ollut Au Pairina toimiminen. Kohdemaalla ei ole väliä.
Kokemusta minulla on lapsista paljon, sillä olen ohjannut uimakoulua, luistelukoulua, sählykerhoa ja urheilukerhoa n. 4-12 vuotiaille lapsille yli kolmen vuoden ajan. Uskon, että näistä työpaikoista on hyötyä Au Pairina toimimisessa, sillä olen liikunnanohjaajana oppinut työskentelemään erilaisten ihmisten kanssa sekä oppinut vastuuntuntoa, huolellisuutta ja täsmällisyyttä. Lastenhoidon kokemusta löytyy omien sisarusten hoidosta ja puuhastelu lasten kanssa on minusta todella mieluisaa.
Au pairina voisin työskennellä tarpeen mukaan max. vuoden. Työt aloittaisin mielellään kesällä 2015. Aloitusajankohdasta ja työskentelyn kestosta olen kuitenkin valmis joustamaan, joten omia ehdotuksia saa ja pitää esittää! :)
Jos kiinnostuit, niin laita viestiä osoitteeseen: [email protected]
Lupaan vastata kaikille!
Au Pair etsii perhettä :)
Moonaemilia
3
317
Vastaukset 3
- N__
Hei,
Laitoin postia sinulle.
Terveisin,
N - Perhehollannista
Moi! Etstko viela perhetta?
- Moonaemilia
Moi! Pääsin jo auppariksi erääseen perheeseen. Jos loppuvuodesta tarvitsette au pairia, voisin tilanteeni mukaan olla kiinnostunut kyseisestä työstä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231024- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha589861- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646- 69644