Siitäs saitte.

Olisitte äänestänyt Satin Circusta, emme olisi nhyt katstyrofitilanteessa.
25<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Mikä ihmeen katastrofi????

Äänestä
  • No just se mitä tänään nähtiin. Olihan se tiedossa ettei mitään mahiksia jatkoon.

    Äänestä

  • Mistä tiesit jo 23:13?

    Äänestä

  • Tiesin jo helmikuussa

    Äänestä

Äänestin Opera Skaalaa, eikä se kaduta. Tällainen oli kansan mielipide, kumma kansa.

Äänestä

Mitään sateenkaaribändejä äänestetä.

Äänestä
  • juu homostelun aika on ohi

    Äänestä

Olihan tuo nyt aikamoinen paukku :O Jotta Satin Circus olisi päässyt viisuihin, se olisi tarvinnut lisäksi Opera Skaalan ja Soljun äänet. Ei tuo PKN nyt NIIN hyvä ollut. Tämän kanssa on nyt elettävä ja kansallinen euroviisutrauma on jälleen kerran satoja metrejä syvempi.

Äänestä

Suomi edelläkävijä rajat kaatuu .aivan sama sille mikä kappale on.

Äänestä

PKN ihan ok, kiva bändi, MUTTEI todellakaan sovi euroviisuareenalle. Mitä ihmettä kansa oikein ajatteli.

Äänestä
  • Ajatteli varmaan ettei meillä ole nyt varaa isännöidä mitään euroviisuja. Sentään on (aika ymmärrettävää) suomenkieltä, mikä on minun kirjoissani aina plussaa.

    Äänestä

hah vitun ha hinttarit :) pertti vetää perttiin...

Äänestä

Joo kaduttaa. Uksoin oikeasti että Operalla olisi ollut mahdollisuus.

Äänestä

Olin siinä uskossa, ettei PKN nyt sentään voittaisi UMK-kilpailua (pääsisi korkeintaan UMK-finaaliin). Biisi on todellakin HUONO, musiikillisesti ankea ja monotoninen. Tällä valinnalla taataan se, ettei PKN pääse edes Euroviisujen semifinaaleista läpi -> ei ole pelkoa voitosta, mistä rahat seuraavan vuoden viisujen järjestämiseen jne. Nyt ollaan sitten kokeiltu kaikki ääripäät Suomen edustajina eli ei voi tämän alemmaksi enää mennä.

Äänestin Jouni Aslakia, siinä olisi ollut biisi jolla mahiksia ehkä päästä jopa viisufinaaliin ja kerätä pisteitä ainakin se vajaa 50.

Äänestä

Miksi olisin äänestänyt jotain sätin söökusta? Huomaamaton, hajuton, mauton biisi, josta en muista vieläkään, monen kuuntelukerran jälkeen sointuakaan. Toisin kuin PKN, Opera Skaala, Angelo de Nile, Shava ja Jouni Aslak, jonka biisi "tavallisuudesta" huolimatta jäi soimaan päähän.

Äänestä
  • Näinpä, kyllä tuo PKN jää 100 kertaa paremmin mieleen, ei se satiini sirkus jäänyt mieleen yhtään, oliko se se missä laulaja oli joku roomalainen ja taustalla ne barbaarit?

    Äänestä

Satiinisia sulevisiloperseitä on euroveessä jo ihan tarpeeksi

Äänestä

Olen ylpeä, että äänestin omaani. Vaikka hyvinhän Satin Circuskin veti, oli tosiaankin parantanut. Täytyy kuitenkin muistaa, että näkyvyyttä oli jo nyt artisteilla ympäri maailman . Kyllä keikkaa aina riittää maailmalla hyville artisteille. Harva on se joka on pelkän viisuedustuksen kautta jäänyt kansainväliseksi tähdeksi.

Äänestä

mainunnu Sataias Kristus olisi puhunut ruotsia, ei suome

Äänestä

Satin Circuksen biisi oli geneeristä paskaa ja bändi muutenkin mitään sanomaton. PKN mahdollisuudet pärjätä euroviisuissa ovat paljon paremmat.

Äänestin nyt ensimmistä kertaa euroviisuissa juuri PKN ihan vain siksi, että Euroviisut vakavasti ottavia viisufaneja alkaisi vituttamaan. Oikeastihan Euroviisut ovat lähinnä friikkishow jossa erikoisin voittaa, ei mikään kunnollinen musiikkikilpailu.

Äänestä

Höh

Äänestä

Miksi pitää äänestää jotakin "keskisormi" kappaletta ?! Onhan se selvää ettei tollasella örinällä ja esityksellä päästä yhtään mihinkään. Jos ei oikeasti viisut kiinnosta , niin miksi sitten pitää äänestää sitä kaikkein kamalinta kappaletta kieliposkella ja ajatella että " kun ei kuitenkaan tule pisteitä " tai " no nyt ollaan erilaisii"

Siis ihan oikeesti! Mikä helvetti meni vikaan UMK:SSA ?!

PKN, ihan kiva et pojil on harrastus, mut ei kyl ole euroviisu materiaalia.Kamalaa ratsastaa kehotsvammaisten siivellä . Ei euroviisut ole ollut mikään kisa missä otetaan kantaa johonkin poliittisiin/laillisiin juttuihin. Se on showta eikä mikään ihmisoikeus juttu.

Äänestä

Meni kyllä aivan helmi laulu hukkaan kun suomen kansa halusi ennemmin edustamaan pkn:n... :(

Äänestä

Suomen voittoputki katkesi?

Äänestä

eiköhän suomen pitäis jo uskoo ja jättää nämä euroviisu- pelleilyt.suomessa ei ymmärretä mitään musiikista,joten ihan turha lähettää näitä ala-arvoisia esityksiä jokavuosi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voitittu kirjoitti:

Olisitte äänestänyt Satin Circusta, emme olisi nhyt katstyrofitilanteessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu