Minkälaisia kokemuksia teillä 30 miehillä on naisten kiinnostuksen väitetystä lisääntymisestä?
Minkälaisten/ikäisten naisten kiinnostuksen 30v miehet saa osakseen?
Miestenmarkkinat 30+?
11
52
Vastaukset
- mythbuster
Ei mitään merkkejä siitä että naisten kiinnostus olisi lisääntynyt. Toisaalta ajan henki on mennyt vastaavasti huonompaan suuntaan - pitäisi aina olla jonkun kaverin kaveri tai muuten tuttu että joku nainen saattaisi kiinnostua.
- parempionni
Kolmekymppisenä kun sekä naiset että miehet ovat toisella kierroksella, löytyy kyllä naisia. Paremmin kuin parikymppisenä, kun samanikäisillä oli vielä tavoitteet ihan liian korkealla. Kolmekymppinen, sekä mies että nainen osaa jo katsoa muutakin kuin ulkonäköä, joten siitä se flaksin paraneminen johtuu.
Vuoteen ei minkäänlaista kokemusta "lisääntymisestä" livenä. Toisaalta en ole käynytkään missään missä ois voinu ns. tavata ketään edes. Eli baarit sun muut paikat on tullut kierrettyä kaukaa eikä ole ollut edes lähellä semmosissa käyminen.
Eli siis kiinnostuneita on ollut livenä tasan nolla, näin 31v näkökulmasta.- n30onliianvanha
Tuskinpa ne naiset parikymppisiä tyttösiä on :(
- liikaa.kilpailua
Mitäs sijaa 30 miehellä on parikymppisten elämässä?
Parikymppisten poikien pitää saada pitää parikymppiset tytöt itsellään. - n30onliianvanha
En minäkään saanut.
Jotkut yksinhuoltajat ovat kiinnostuneet. -10 vuoden välillä minun iästä.
Jonkunlaista mielenkiinnon kipinää on ollut myös ikäisilläni ja vanhemilla lapsettomilla naisilla kun biologiset kellot soi niiden päässä aika kovaa. En kuitenkaan ole kelvannut edes rumille lapsettomille naisille. He ovat kuitenkin tottuneet nuoruudessaan saamaan paljon omaa tasoaan parempia miehiä, joten riman laskeminen on heille armottoman hankalaa. Lisäksi kokemattomuuteni on naisten mielestä suuri este seurustelulle.- Yksinäinen-mies39
Yli 30 yksinhuoltajat on ollut kiinnosteita pari kertaa. Toisen lapsi oli aivan kamala kauhukakara joten annoin pakit ja toisen kanssa ei muuten natsannut.
- totuusarvonolla
Ei minkäänlaisia ja ei minkäänlaisten. Eli paskapuheita on saanut taas tästäkin asiasta kuulla. Vähän sama, kuin vaikkapa joku tuttu nainen sanoisi, että olet kiva poika/mies ja löydät kyllä vielä jonkun.
- bgfbgfb
Kerran vuodessa joku 30 yh osoittaa lievää kiinnostusta, mutta antaa pakit tai katoaa. Varsinaisesta kiinnostuksen lisääntymisestä ei siis voi puhua.
- Yli30v-mies
Naiset ei halua seurustella vaan olla pelimiesten patjana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1534948Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193575Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1603381Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss382877Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu982621Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie212026Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181873Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101665Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1521486Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111482