Pikkutuhmilla ilmoituksillako huomiota

kerätään

Usein olen törmännyt siihen kirjoitteluun että deitti ilmoituksen täytyy olla muista erottuva ja humoristinen että se kiinnostaa valikoivia naisia.
Niimpä heitän teille naiset koepallon kuinka allaolevat pätkät herättää kiinnostuksen jonka voin vaikka joskus laittaa nettiin jos minua ei täysin tyrmätä.
EHD.1.
...olen tälläinen vähän ajamaan päässyt vm.1972 hyvin säilynyt ja hyvin hoidettu kulkupeli, pidän vahauksesta,koskettelusta ja "pienestä ropeltamisesta" konepellin alla.
......sinusta toivon ettet ole loppuunajettu etkä tiputa nestettä kadulle eikä tarvitse antaa koeajoja heti ensinäkemältä mutta jos tahdot niin "vaihdekeppi" on kyllä täysin käytettävissäsi....pakoputkeen muuten en sitten koske eikä minunkään pakoputkeen kosketa....

EHD.2.
Etsinnässä ajokuntoinen tiimalasivartaloinen nainen jolla ei rahapussi ole tyhjä eikä pelastus renkaita vyötäröllä.
Tykkään petipuuhista erityisesti urheilullisten naisten kanssa koska olen itse myös timmissä kunnossa ja en muuten etsi pelkästään hetken seuraa vaan loppuelämän kumppania jonka kanssa voidaan "patjajumpata" itsemme märäksi.

Meneekö tämän tyyliset ilmot yli vai erotunko positiivisesti muista?
Ainakin olen huomannut että ravintola maailmassa yt-miehet saavat tällä tavalla naista nurin.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_toimi

      "Pikkutuhmat" ilmoitukset kiinnostavat vain miehiä. Noista ilmoituksista tulee lähinnä mieleen, että olet hakemassa panopatjaa --> totaalinen turn off.

    • KuvaKertooKaiken

      Naisille on ihan sama mitä profiilissa lukee. Jos kuvasi on komea ja muistuttaa vähänkin jännämiestä riittää tekstiksi vaikka hymiö. Rumalla naamalla on aivan sama vaikka tekstin pituus olisi Sinuhe egyptiläisen luokkaa ei se merkkaa mitään. Kuva on kriteeri.

      • no_jaa

        Hymiö riittää tekstiksi vain idiooteille. Siitä voikin päätellä, millaisilta ihmisiltä ko. ilmoitustyyppiin saa vastauksia.


    • Ihan järkyttäviä molemmat ehdotukset :o

    • No jos haluat profiloitua hassuksi pervosedäksi, niin mikä ettei. Kannattaa kuitenkin huomata ettei tuollaiseen viestiin vastaa yksikään oikeata parisuhdetta haluava nainen, vaan korkeintaan joku epätoivoinen panoa vailla oleva.

      Viestin johdonmukaisuuteen kannattaisi myös kiinnittää vähän enempi huomiota, sillä varsinkin 2. versiossa tuo viittaus toiveeseen loppuelämän suhteesta tekee siitä aivan naurettavan ristiriitaisen, kun koko muu viesti kielii aivan muuta (jopa samassa lauseessa mainitset tykkääväsi petipuuhista naisTen kanssa…).

      Sinänsä kyllä tuollainen autovertaus voisi toimiakin, jos vain malttaisit jättää siitä nuo pervoudet pois. Esim. eka version eka kappale ehkä vielä menettelisi, kunhan jatko pysyisi asiallisempana huumorina. Ja jos ei huumoria osaa repiä mistään muusta kuin seksijutuista, niin kyllä sekin jonkin verran miehen pisteitä laskee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      127
      1813
    2. 121
      1335
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1130
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1029
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      57
      1007
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      131
      960
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      247
      944
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      806
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      799
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      179
      780
    Aihe