Voiko treenattu mies vaatia samaa naiselta?

m22wd

Mites on voiko treenattu mies pyytää samaa naiselta, että nainenki olisi urheilullinen ja treenattu? Mitat on 184cm/95kg, lihaksikas treenattu vartalo ei juuri yhtään rasvaa, salilla käyn 4-5x viikossa, salibandharkat 2-3x viikossa.

Joutuuko laskelmoimaan aina alempitasoisen naisen, eli tässä tapauksessa olisi paremmat mahdollisuudet tavallisiin löysävartaloisiin naisiin? Nuorista timmeistä treenatuista naisista taitaa olla kova kysyntä.

22

242

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • simppeliä

      Ei toiselta voi vaatia mitään. Toki voit hakeutua urheilullisten ihmisten seuraan ja toivoa löytäväsi sieltä kumppanin. Kannattaisi kuitenkin ehkä miettiä vähän tärkeämpiäkin asioita kuin sitä treenattua kroppaa jos meinaa pitkäaikaisen suhteen saada.

      • SporttiM

        Pitkäaikaisen suhteen saa nimeomaan hyväkuntoisen ja terveellisten elämäntapojen omaavan kanssa. Tupakoivan siiderivalaan kanssa parisuhde tuppaa päättymään ennenaikaisen kuoleman takia.
        Seksikin on parempaa sporttisen kanssa.


      • simppeliä

        Jos timmi kroppa on ainut valintaperuste, homma karahtaa kiville aivan varmasti ilman kenenkään kuolemaakin.


    • Miyu

      Ihan hyvin voit toivoa treenattua naista kun olet itsekin treenattu. Tietysti jos alkaa näyttää siltä, ettei treenattua naista löydy niin voi kokeilla tapailla muitakin naisia.

      Itse olen nainen enkä koskaan tehnyt itselleni mielikuvaa siitä millaiselta miehen tulisi näyttää ja olen huomannut että mielestäni suurin osa miehistä onkin suhteellisen hyvännäköisiä. Ei ehkä kannata päässään rakentaa liian tarkkaa mielikuvaa siitä minkä näköisen kumppanin haluaa. Siten kykenee löytämään hyviä puolia monista ihmisistä.

    • kilttiatm

      Moniko teistä naisista jaksaa 40 punnerrusta kuten minä.

    • kilttiatm

      Mies ei voi vaatia mitään mutta nainen voi vaatia hyvää kroppaa, säännöllisiä tuloja, autoa, kesämökkiä ja säännöllisiä etelän lomia jotka mies maksaa

      • 8888

        Taas samaa kitinää.


      • 8888 kirjoitti:

        Taas samaa kitinää.

        Samaa "kitinää". Mutta väitätkö ettei se noin yleensä ole?


    • qwwethhcfggg

      Miksi kuvittelet että kroppasi tekee sinusta paremman, nykyisin salihiiriä on 20 tusinassa eivätkä naiset muutenkaan halua salileskiksi.

      • Miten niin paremman? Kysymys koski sitä, että voiko vaatia naiselta samaa.


    • tertwetwe

      Treenattu mies voi ja pitäisikin vaatia samaa naiselta mutta naisten hypergamian ym nirsoilun vuoksi mies ei saa ikinä tasoistaan.

      • mnbcxzxhn

        Eihän treenaus nykyään miehen tasoa nosta, muuta kuin ehkä muiden ätmien silmissä.


      • treenattu_kyrpäeläin
        mnbcxzxhn kirjoitti:

        Eihän treenaus nykyään miehen tasoa nosta, muuta kuin ehkä muiden ätmien silmissä.

        Nostaako treenaamattomuus miehen tasoa naisten silmissä?


      • 4543444345543
        treenattu_kyrpäeläin kirjoitti:

        Nostaako treenaamattomuus miehen tasoa naisten silmissä?

        Ei sillä ole väliä, enemmän merkitsee millainen muuten on/mitä tekee.


    • 1212

      Riippuu. Jos treenattu nainen on myös kaunis, vaihtaa hän ulkonäkönsä miehen korkeaan statukseen.

    • Munaotus

      Läskit naiset vaatii treenattua miestä.

    • totta kai voit vaatia mitä vaan?? eri asia tietty, saatko. :D Kai sporttinen mies sporttisen naisen saa, miksei saisi? Tosin jos oot esim sporttinen kusipää, niin eihän sillon mahikset oo hyvät.

      • Mulla on ollut aina itseäni sporttisempaa naisseuraa, kun on ollut. :)


    • Saman verran kuin akateeminen nainen voi vaatia miehiltä akateemista koulutusta.

      Molempia kuin on paljon enemmän kuin vastakkaisessa sukupuolessa. Vaatia saa, mutta epäsuhta on niin suuri, että todennäköisesti saa sitten yksinään runkata.

    • "Mites on voiko treenattu mies pyytää samaa naiselta, että nainenki olisi urheilullinen ja treenattu?"

      Kyllä ehdottomasti saa ja pitääkin. Ellei nyt sitten jostain syystä tykkää lihaksettomista/läskeistä naisista.

      Jos mies vaatii tätä naiselta, niin naisten mielestä kyse ei ole tasa-arvosta, vaan naisen esineellistämisestä ja sovinismista.

      Läski nainen taas tahtoo Miehen isolla ämmällä. Tarkoittaen että mies on iso lihastensa ansioista, ei läskien takia. Tähän naisella on feministien mielestä oikeus, koska nainen saa olla mitä tahansa ja on hieno ihminen ihan omana itsenään.

    • N29

      Toki voi vaatia jos kerran tarjontaa löytyy.

    • En minä ainakaan sitä mitenkään erityisenä nirsoiluna pidä jos haluaisi mieluiten kumppanin jolla on samankaltaiset elämäntavat ja harrastukset kuin itselläkin. Tokihan mahdollisuuksia parantaa jos ei aseta mitään tiukkoja kriteereitä sen suhteen kehen suostuu edes tutustumaan, mutta omasta kokemuksesta voin sanoa että ei ne kemiat oikein tahdo kohdata sen sohvaperunana kanssa vaikka kuinka yrittäisi olla avarakatseinen.

      Aivan hyvin voi myös liikunnallinen nainen olla iki- tai pitkäaikaissinkku johtuen ehkä osin siitä että saattaa olla vähän nirso miesten suhteen, eli ainoat jotka sitä kiinnostusta ikinä osoittavat ovat juuri näitä rapakuntoisia miehiä joille ei oikein syty.

      Ihan oikeasti minulla on semmoinen tunne että monilla komeilla ja hyväkuntoisilla miehillä tuntuu olevan jotain täysin käsittämättömiä alemmuuskomplekseja joiden takia eivät pysty lähestymään niitä tasoisiaan naisia (kuten esim. minua), vaan tarkoituksella tyytyvät ylipainoiseen naiseen koska kuvittelevat sellaisen olevan jotenkin varmempi saalis. (Epäilemättä tähän ketjuun tulee kohta kokonainen ätmikuoro määkimään siitä että onpas rumalla vanhalla kurpalla suuret luulot tasostaan, mutta antaapi tulla vain, kyllä minä sen kestän. :D)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      334
      5309
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      21
      2686
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1875
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1571
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1533
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1454
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe