Kuinka helvetin tärkeitä nää tissit miehelle oikein on? Pitääkö tässä ryhtyä selibaattiin loppuiäkseen?
Luonto vetää ihmislihaa alaspäin, minkäs voin
-> nunnaluostariinko?
Luonto vetää ihmislihaa alaspäin, minkäs voin
-> nunnaluostariinko?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
eikä yhtään häiritse.
Niinhän ne miehilläkin värkit roikuu...
.. ainakin jossain määrin, kun pyrkii viettämään edes osan ajastaan selällään.. ;)
Totta puhuakseni, kurjaa jos naisen itsetunto ja sen myötä oma kokemus naisellisuudestaan riippurinnoista kärsivät.
Suosittelen kuitenkin, ennen selibaattiin ryhtymistä tai nunnaluostariin lähtöä, että hakeudut sellaisten miesten seuraan, jotka näkevät naisessa muutakin kuin ulkoisen olemuksen. Sellaisiakin on.
Itsekin, vaikka esteetikoksi tunnustaudunkin, koen naisessa kuitenkin tärkeämmäksi sen, mitä rintojen
ylä- ja alapuolelta löytyy.
Vai olikohan edellinen nyt kuitenkin pahuksenmoista naisen esineellistämistä?
Seuraava bussi Valamoon?
Eli ei ollut paras ilta minullakaan, mutta tsemiä!
ovat seksikkäät. Riippuu siitä, miten niitä kantaa.
rintojen muoto aika tärkeä, enemmän kuin rintojen koko. Kauniit A-kupin rinnat ovat paremmat kuin riippuvat C-kupin rinnat. Riippuvat C-kupin rinnat ovat paremmat kuin täysin rinnaton nainen. Malli nahkarukkanen on aika paha, kun esteettisyydestä puhutaan.
Voit käyttää puolikuppirintaliivejä (nännit näkyvillä), jolloin rinnat näyttävät paremmilta.
Sinulla on ilmeisesti ikää jo yli 30? Ja lapsia? Tai isot rinnat ja huonot perintötekijät ja nuo edellä mainitut?
Yritä pitää muu kroppa sutjakkana ja ajattele positiivisesti. Ihmiset ovat erilaisia. Kyllä se siitä.
Tuskin luet tätä enää, mutta on aina ihmetyttänyt miehet, jotka tuntevat naisten rintaliivikoot. Miten joku mies voi olla kiinnostunut kuppikoista? Kuulostaa hieman akkamaiselta minun mielestäni. Eikö miehelle riitä se, että naisella yleensä on rinnat?
Olen muutaman kerran elämässäni tavannut kaverin, joka on ollut tietoinen naisten rintaliivikoista ja minua suoraansanottuna ällöttänyt se. Minua kiinostaa naisena ainoastaan sillä hetkellä, kun käyn liivit ostamassa, että ne ovat sopivat. En voisi edes kuvitellakkaan, että nykyinen miesystäväni tietäisi heti kokeilemattakin rintojeni kokoa.
Eikö miehillä yleensä ole tärkeämpääkin tekemistä, kuin tutkiskella(tuntea) naisten rintojen kokoja?Mielestäni se kuulostaa akkamaisuuden lisäksi pervessiltä!
Tuskin rintojen koon tai muodon takia selibaattiin ryhtyä! Täytyy näin miehenä kuitenkin todeta et rinnoilla on merkitystä siihen ensivaikutelmaan... mut hieman lähemmin kun naiseen tutustuu alkaa hänen ajatukset ja olemus olla ulkonäköä tärkeämpi seikka.
Mielestäni kaikki naiset ovat kauniita.
Jokaisen (huom! sitä etsivän)täytyy löytää
ne hyvät puolet ihmisestä, mitä sitten hakeekin.
Jos puhutaan maan vetovoiman aiheuttamasta lihaskiihtyvyydestä alaspäin..
Saattaa olla, että olet silti löytänyt Elämäsi NAISEN!
Monenkokoiset rinnat ovat hyvät JOS ne eivät riipu. Jos ne riippuvat ovat ne useimpien miesten mielestä kamalat. Ajatuskin sellaisten elottomien laardipussien koskettamisesta saa ihon nousemaan kananlihalle. Hyi helvetti, kuin kuolemaa koskisi.
Ei passaa kuitenkaan ymmärtää väärin, riippurinnat ovat ihan ok jos kyseessä on omien lasten äiti.
tilanne muuttuu akak, kun tulet aikuiseksi. Tämä palsta on aikuisille.
Entä sitten silikonitissit? Vai tuleeko elo niihin miehen hyppysistä?
En ole asiantuntija mutta kuvittelisin, että imetyksen kannalta joku muu kuin omenamuoto olisi rinnoille parempi. Eli vaikuttaa siltä, että aikojen saatossa pystytissiset naiset ovat paremmin miellyttäneet miesten silmää. Yhteiset lapset ovat sitten pitäneet liittoa yllä niin, ettei siinä vaiheessa niiden rintojen muodon ole enää ollut niin väliä.
Kaikella on siis aikansa. Kannattaa hankkia se mies siinä vaiheessa kun kroppa on iskussa, ja pitää siitä miehestä sen jälkeen kiinni. Mummulookissa metsästys alkaa olla vähän myöhäistä. Jos kuitenkin aika on hurahtanut käsistä niin,.. Noh, ehkä seuraavassa elämässä sitten.
muita kuin äitisi rintoja. Mun "elottomiin laardipusseihini" tulee ainakin välittömästi eloa kun niitä kosketaan.
miestä kaipaa. Klitoris ei miestä kaipaa.
Lapset voi tehdä jonkun kreikkalaisen adoniksen kanssa ja kasvattaa yksin. Ei siihen mitään äijänkäppänää tartteta.
ei minua rinnat pahemmin kiinnosta.