mitä naiselle pitäs puhuu

nii sitten ku tulee kohdalle kiinnostava nainen nii mitä ja miten pitäs puhuu että kiinnostuu ja saa ehkä pilluu mä en osaa mistään puhuu vaikeeta keksii juttuu muusta ku jostain säästä entä sitte kun on suhteessa eikä sittenkään osaa puhuu ku säästä miten sellanen onnistuu ei mitenkään
692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sitä on mahdoton kenenkään sanoa, mistä asiasta juttelu saisi jonkun naisen kiinnostumaan juuri sinusta. Naiset ovat erilaisia ja tykkäävät erilaisista jutuista. Osaat kai puhua sukulaisnaisillekin. Ei ne muut naiset sen kummempia ole. Naiselle voi puhua ihan tavallisista asioista.
Voi puhua myös omista kiinnostuksen kohteistakin. Kummasti sitä nainenkin oppii modaamisesta, tuunaamisesta koodaamisesta jne. vaikka ei olisi juuri niistä ollut aluksi kiinnostunut.

Äänestä

Hommaa meteorologi tyttöystävä. Lopperin Ellu ykkösen säästä tai Mette Matias Mannonen kolmoselta vois olla sellaisia ätmeille sopivia kilttejä tyttöjä ja hieman ujoja hiljaisia itsekin.

Äänestä

Riippuu niin tilanteesta mutta baaritiskillä voi sanoa moi, miten ilta on mennyt. Nainen sit vastaa jotain jolloin sanot että olet baarissa vain sen naisen takia.

Äänestä

Sanoin kerran baarissa naiselle moi. Se vastas moi takaisin. Olin hetken aikaa onnellinen kun nainen yleensä puhuu mulle. Kysyin seuraavaks että saanko tarjota sulle sidukan. Vastaus oli että "vitun idiootti luuleksä muka iskeväs mua tolla naamalla" Oli viimeinen kerta kun menen baariin ja puhun naisille mitään.

Äänestä

No olisit sanonut sille että olet aika ruma, mitä sä täällä baarissa teet? Niinhän naisetkin meitä rumiksi haukkuu.

Äänestä
  • Jos haukkuu naista rumaksi niillä on baarissa aina joku jännämies kaverina kenelle ne menee heti kantelemaan että saisivat jännämiehen lyömään rumaa ätmiä turpaan. Sehän siinä riidan haastamisessa on ideana. Sitten voidaan palvoa tätä jännämiestä kun se on niin kova jätkä ja suojelee naisia eli hakkaa sellaisia joilta ei itse voi saada pataan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ätminki kirjoitti:

nii sitten ku tulee kohdalle kiinnostava nainen nii mitä ja miten pitäs puhuu että kiinnostuu ja saa ehkä pilluu mä en osaa mistään puhuu vaikeeta keksii juttuu muusta ku jostain säästä entä sitte kun on suhteessa eikä sittenkään osaa puhuu ku säästä miten sellanen onnistuu ei mitenkään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu