Millainen on tyylikäs mies? Ikäryhmälle tietenkin oma tyylinsä, mutta sellainen olisi hyvä tuoda samalla esiin kun kertoo naisen näkökulman millainen tyyli puree. Lähinnä itsellä mielessä 30- 45 vuotias mies. Juniororien sekä seniorien naisten makuun oleva tyyli kiinnostaa kanssa.
Mielestäni kaikissa tapauksissa olla oma itsensä ja sinut tyylinsä kanssa on se, mikä puree. Pintamuotia aina olevat vaatteet ovat pinnallisia. Varma mies pukeutuu omalla maulla. Silloin vaatteet istuvat, eivät roiku. Liiallinen korujen käyttö myöskin mautonta. Kämmenissä olevat tatuoinnit tekevät suttuisen kuvan.
Hyvä miehen tyyli, kertokaapa naiset
1
249
Vastaukset
- Möksö_n39
Vastaat itse kysymykseesi: oikeankokoiset, ryhdikkäät ja siistit vaatteet. Hiukset, mikäli niitä on, olisi syytä huomioida.
Mun mielestäni korut eivät ole tyylikkäitä miehellä, mutta kelloon ja silmä- ja aurinkolaseihin on syytä panostaa.
Tässäkin kohtaa lienee parasta lukea juorulehtien tyylisivuja ja valita sieltä omasta mielestä hyvältä näyttävä henkilö, jonka tyyliä kopioida. (Ja tokihan jonkun mielestä hyvältä näyttävät myös räppärit kymmenien kultakorukilojen allakin. Jos asenne vastaa vaatteita, niin eiköhän silloin ole tyylikäs. Jos asenne on muutenkin, että ei kiinnosta, niin silloin ei kai voi olla tyylikäskään.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108