Hyvä miehen tyyli, kertokaapa naiset

kertokaas_leidit

Millainen on tyylikäs mies? Ikäryhmälle tietenkin oma tyylinsä, mutta sellainen olisi hyvä tuoda samalla esiin kun kertoo naisen näkökulman millainen tyyli puree. Lähinnä itsellä mielessä 30- 45 vuotias mies. Juniororien sekä seniorien naisten makuun oleva tyyli kiinnostaa kanssa.

Mielestäni kaikissa tapauksissa olla oma itsensä ja sinut tyylinsä kanssa on se, mikä puree. Pintamuotia aina olevat vaatteet ovat pinnallisia. Varma mies pukeutuu omalla maulla. Silloin vaatteet istuvat, eivät roiku. Liiallinen korujen käyttö myöskin mautonta. Kämmenissä olevat tatuoinnit tekevät suttuisen kuvan.

1

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Möksö_n39

      Vastaat itse kysymykseesi: oikeankokoiset, ryhdikkäät ja siistit vaatteet. Hiukset, mikäli niitä on, olisi syytä huomioida.

      Mun mielestäni korut eivät ole tyylikkäitä miehellä, mutta kelloon ja silmä- ja aurinkolaseihin on syytä panostaa.

      Tässäkin kohtaa lienee parasta lukea juorulehtien tyylisivuja ja valita sieltä omasta mielestä hyvältä näyttävä henkilö, jonka tyyliä kopioida. (Ja tokihan jonkun mielestä hyvältä näyttävät myös räppärit kymmenien kultakorukilojen allakin. Jos asenne vastaa vaatteita, niin eiköhän silloin ole tyylikäs. Jos asenne on muutenkin, että ei kiinnosta, niin silloin ei kai voi olla tyylikäskään.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      289
      11327
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7020
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      99
      5741
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5108
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4291
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3989
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3534
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3511
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3045
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      79
      3010
    Aihe