..teettämään itselleen neitsyysleikkauksia? Luulen että on vain ajan kysymys:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015030819317799_ul.shtml
Hinta ei ainakaan ole paha ja mieluuminhan sitä mies vaikka valheessa eläisi kuin raastavassa totuudessa:
"Haluan, että tuleva aviomieheni kunnioittaa minua, eikä mieti, kuinka monen muun miehen kanssa olen ollut, hän sanoo."
Juurikin noin, mielelläänhän sitä suominaisiakin kunnioittaisi mutta kun ei oikein pysty nykytilanteessa, liian käytettyjä ovat.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015030819317799_ul.shtml
Hinta ei ainakaan ole paha ja mieluuminhan sitä mies vaikka valheessa eläisi kuin raastavassa totuudessa:
"Haluan, että tuleva aviomieheni kunnioittaa minua, eikä mieti, kuinka monen muun miehen kanssa olen ollut, hän sanoo."
Juurikin noin, mielelläänhän sitä suominaisiakin kunnioittaisi mutta kun ei oikein pysty nykytilanteessa, liian käytettyjä ovat.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ei ole naisten vika jos et pysty toisia ihmisiä kunnioittamaan. Ihan on oman pääsi sisäinen vika kyseessä.
sinäkö muka pystyisit kunnioittamaan miestä joka n..sii apinoita? Naisen kunnioituksessa oin ihan sama asia kyseessä mutta vain toisinpäin eikä sillä ole pään sisäisyyden kanssa mitään tekemistä.
Eivät suomalaiset naiset tietääkseni nussi apinoita. Eihän Suomessa edes ole apinoita muualla kuin Korkeasaaressa.
Ei paljon ole eroa naisten tyypillisillä jännpanoilla, elämän koulu -einsteineilla noihin mainittuihin.
Tuskinpa tiedät mitään jonkun Maija Meikäläisen miesvalinnoista. Ihan älytöntä yleistämistä. Suomessa ei varmaan edes riittäisi isoa joukkoa hampuusimiehiä täyttämään jokaisen naisen makuuhuonetta.
En nyt viitsi kaivaa linkkejä mutta suominainenhan on euroopan kokenein, kyllä sinne kymmenien joukkoon aina muutama elämänkoululainen äö max.70 mahtuu. suomessa kyllä hyvin riittää ja lisää roudataan etnisiä vaihtoehtoja tänne koko ajan työvoimapulan nimissä.
Mitä se sinulle kuuluu jos jonkun kumppani ei ole yhtä älykäs kuin itse katsot olevasi? On kai tyhmilläkin oikeus rakastua?
Irtosuhteet eivät ole rakastumista.
Toisten irtosuhteetkaan eivät kyllä kuulu muille.
Ei kuulukaan ja toki on oikeus rakastua, sehän on vain hienoa ja vielä hienompaa jos/kun pysyy loppuelämänsä siinä liitossa. Sensijaan hienoa ei ole se että tyypillinen suomalainen sinkkunainen iässä 20-30v. matkustelee pitkin maailmaa jakamassa itseään jokaiselle mahdolliselle etnisesti erilaiselle taustoista välittämättä ja täällä kotimaassa tekee samaa elämän koululaisten, tatuoitujen jännäp..jen kanssa jotka harvemmin ovat älynlahjoistaan tunnettuja.
Se on vain sinun mielipiteesi siitä miten naiset elämäänsä viettävät. Ja jos joku viettääkin, se on hänen valintansa. Mitä erityisen tuomittavaa on siinä, että makaa tyhmien miesten kanssa?
Ei se ole pelkkä mielipde vaan ihan yleisesti ja kansainvälisesti tunnettu tosiasia, enhän minä nojaa kuin pelkkiin faktoihin. Tuossa nyt on ne aiheeseen liittyvät viimeisimmät linkit sitten:
http://www.rantapallo.fi/matkailu/suomalaisnaisia-kuvaillaan-helpoiksi-kaadoiksi-matkustavat-seksin-perassa/
http://www.menaiset.fi/artikkeli/seksi_ja_suhteet/seksi/osmo_kontula_suomalaisnaisilla_eniten_seksisuhteita_euroopassa
Jaa mitäkö tuomittavaa? No ei muuta kuin että en minä semmoisen kanssa haluaisi harrastaa seksiä yhtään sen enempää kuin sinä jonkun miehen kanssa joka on apinoihn sekaantunut aiemmassa elämässään.
Ei tyhmän kanssa maannutta naista voi oikein verrata mieheen, joka olisi maannut apinan kanssa.
Eikä kukaan ole pakottanut sinua harrastamaan seksiä kenenkään kanssa. Ihan rauhassa saat jatkaa selibaatin tiellä.
Ei voikaan sikäli että siitä apinasta ei jää mieheen pysyviä vaurioita mutta niistä naisen jännäpanoista jää naiseen. Tästähän on ollut aiemminkin "puhetta" palstalla, ei päästänyt minua lukemaan tuota koko juttua nyt mutta jos sinä pääset niin lukaisepa:
http://www.hs.fi/tiede/a1412473615296
Joo ei, ja pakko kai se on jatkaa vaikka mielelläni kyllä parittelisin kelvollisen naaraan kanssa.
Ne olivat kärpäsiä eivätkä naisia. Jos et tiedä eroa, niin ihmettelen vain minkälaisen naaraan oikein valitsisit?
Ihan samat lainalaisuudet koskee naisiakin, tuosta oli jossain tarkempikin juttu jossa asia myönnettiin mutten sitä nyt löytänyt. Jotta mies voisi olla varma että ainoastaan hänen ominaisuudet periytyy tulisi naisen olla neitsyt. Itse voisn hyväksyä ehkä jiitakin kumppaneita menneisyydessä jos ne kaikki on olleet fiksuja ja asiallisia eikä mitään imbesillejä mutta sitähän ei voi tietää ja naisen kumppanien määrän lisääntyessä myös riskit lisääntyy valtavasti.
En ihan heti usko tuollaista tutkimusta. Hyvin ne tuntuvat naiset synnyttävän täysin valkoisia, ilman mitään mamu-piirteitä olevia lapsia, vaikka olisi ennestään tumma lapsi.
Ja entäs jos nainen on käyttänyt joka kerta kondomia vaikka olisi harrastanut seksiä satojen imbesillien kanssa? Siis voi jumalauta näitä teidän juttuja oikeestikin..
Suomilutka on hyvin kärpäsen kaltainen. Molemmat pörräävät paskan ympärillä.
Tuollainen kommentti selittää hyvin miksi mies on yksin.
Kyllä muuten voi jäädä. Sanoisin, että muisto apinasta voi olla hyinkin paljon fataalimpi kuin jännämiehestä (josta voi saada toki esim. HPV- ja HIV - viruksen). HIVin kanssa voi elää, mutta Ebola, maksakirroosi, SIV tai T-solulymfooma muistona apinasta onkin sitten kivempi seuraus.
http://www.merckmanuals.com/vet/exotic_and_laboratory_animals/nonhuman_primates/viral_diseases_of_nonhuman_primates.html
Tuokin kyllä on hyvinkin totta . Nainen siis savanniastujalle antaessaan altistaa itsensä myös noille mainitsemillesi ja tekee itsestään entistä vastenmielisemmän meidän kunnon miesten silmissä.
Niin ja entäs jos ei olekaan? Neitsytnainen on ainoa turvallinen koska on puhdas ihan satavarmasti.
No ei ole sinun pakko uskoa, riittää että me kunnon miehet uskomme.
"Haluan, että tuleva aviomieheni kunnioittaa minua, eikä mieti, kuinka monen muun miehen kanssa olen ollut, hän sanoo."
Eli valehtelee miehelleen. Haluaa että aviomies kunnioittaa häntä, mutta ei kunnioita miestään olemalla rehellinen. Ihan samalla tavalla naiset ilman mitään leikkauksiakin valehtelee miehilleen seksikumppaneiden määrän.
Pitäisi säätää laki, että ko. leikkauksen tekijöiden olisi kenenkään erikseen pyytämättä julkaistava käsitellyn naisen henkilöllisyys yleiseen tietoon.
Tässä saa nauraa oikein maha kippurassa