luonnonmukanen blondi/hopea shampooo ??

Norttiiiiii

tietääkö kukaan ainuttakaan blondeille suunnattua (violetti/purple/hopea mitä niitä nyt onkaan) shampoota jossa ei olisi kemikaaleja kuten sulfaatteja ja parabeeneja jne.... ei haittaa vaikka joutuisi tilata toiselta puolelta maapalloa kuhan löytyisi semmoinen :/ olen yrittänyt laittaa meikit ja hiusten ja ihon hoito tuotteet kemikaalittomaksi kun olen huomannut että se on auttanut pään kutiamiseen ja ihon kuivumiseen huomattavasti. Olisin superkiitollinen kun joku tietäisi semmoisen :)))))))))

1

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luontaistajoitoa

      Osta nokkostablettia tai tuoretta nokkosta. Tee nokkosvesi, hakkaa nokkoset hienoksi ja kaada päälle vettä. Huuhtele hiuksia pari kolme minuuttia. On hoitoaineen hyvä ja huuhtelu.

      Pesuaine: ota vettä vadin pohjaan. Laita sekaan ruisjauhoja, ja tee löysä puuro. Hiero puuro märkiin hiuksiin ja hiero hiuspohjaa pari kolme minuuttia.

      Pesun jälkeen käy nokkosvesi hoitoaineet silpuksi. Tuoreet nokkoset voi hieroa hiuspohjaa. Huuhtele nokkosvesi ja puuro kunnolla pois. Tulee puhtaat hiukset ja on aina kotona hiusten pesuaineet.
      on kokemusta. Olen itse juuri tänään pessyt hiukset ruisjauhopuurolla ja käyttänyt hoitona nokkoset Tämä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      180
      8316
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4518
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4088
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      51
      3365
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3106
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2860
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2546
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      31
      2139
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2003
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1996
    Aihe