Itse ruskettava voide...?

tyttönainen

Niin et osaisko kukaan nyt auttaa sen suhteen..?
Ootkos kokeillut?
Ruskettaako hyvin..toimiiko? Hintaluokka...n.?
Kuin äkkiä vaikuttaa?
Mistä niitä saa? Oisin iloinen jos joku vähän avittais.
Kiitosta vaan sille joka tietää ja jaksaa nyt auttaa...!!

6

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelle...

      niin... jätä väliin... :)
      Mene... ennemmin solariumiin... saat tasaisemman värin, pintaasi... ;-)

    • ananna

      Kas vain! Olin juuri ajatellut kysyä tästä aiheesta. :)

      No niin, eli paras merkki hyvin vaalealle iholle, mistä saa, hinnat yms. Kaikki perustiedot, kiitoos.

      Mielenkiintoista olisi tietää, miten sinä , vastannut nimimerkki, perustelet tuon pelleyden. Onko jostain merkistä huonoja kokemuksia? Mihin tämä itseruskettavuus muuten perustuu? Onko haitallista jotenkin?

      No, aion tehdä tämän joka tapauksessa, olinpa sitten pelle tai en. Solariumiin en mene.

      • katri

        olen käyttänyt itseruskettavia ja kyllä ne toimii. En ole mitään haittavaikutuksia ainakaan vielä huomannut, vaikka herkkäihoinen olenkin. Itse olen huomannut, että on parempi käyttää itseruskettavia, kuin paahtaa ihoansa auringossa... ainakin omalla kohdallani. Itseruskettavia saa joka paikasta. Itse käytän Loréalin sublime bronzea. Sitä saa siis melkein joka paikasta. Mutta ei kai kuitenkaan itseruskettaviakaan kannata jatkuvasti käyttää. Kohtuus kaikessa. Kerran kuukaudessa korkeintaan.


      • Mirella
        katri kirjoitti:

        olen käyttänyt itseruskettavia ja kyllä ne toimii. En ole mitään haittavaikutuksia ainakaan vielä huomannut, vaikka herkkäihoinen olenkin. Itse olen huomannut, että on parempi käyttää itseruskettavia, kuin paahtaa ihoansa auringossa... ainakin omalla kohdallani. Itseruskettavia saa joka paikasta. Itse käytän Loréalin sublime bronzea. Sitä saa siis melkein joka paikasta. Mutta ei kai kuitenkaan itseruskettaviakaan kannata jatkuvasti käyttää. Kohtuus kaikessa. Kerran kuukaudessa korkeintaan.

        Itse olen käyttänyt itseruskettavaa, ja on todella tärkeää kuoria ensin iho ja levittää sitten kosteusvoidetta. Itseruskettavaa kannattaa myös laimentaa puolet normaalilla kosteusvoiteella. Näin saat luonnollisen lopputuloksen ja mokat ei näy niin pahasti. Itselläni oli hieno tulos, käytin Garnieren voidetta, se suihke on kuulemma huonoa...Tsemiä kokeiluihin! Ja muistakaa, että aina saa seuraavana päivänä laitettua lisää jos tulos on liian laimea!


    • CoverGirl

      Jaa, että ruskettumaan...

      Elikkä tärkeetä on tietty, et on hyvä pohja, jolle itseruskettava levitetään. Siksi kannattaa käydä suihkussa, pestä, kuoria ja kuivata iho huolellisesti. Kosteusvoidetta kannattaa sit käyttää ihon kuiville alueille. Kropassa normaalisti siis kyynärpäät, polvet ja kantapäät. Muuten kuivat kohdat imasee enempi sävyä ja tulee epätasaisen värisiksi ja tummemmiksi.

      Sit jos oma iho on todella vaalea, voi itseruskettavaan voiteeseen lisätä jotain suht kevyttä kosteusvoidetta -mihinkään itseruskettaviin suihkeisiin ei siis kannata soveltaa- silloin sävyn muutos on pehmeempi. Joillain valmistajilla on myös useampaa värisävyä, näin esim. Piz Buinilla, eli tummempaa vähän tummemmalle iholle ja vaalealle iholle kevyemmin sävyttävää.

      Paljainkäsin voi ihan huoletta levittää, kunhan muistaa pestä kädet ja sormien välit hyvin, sit vaikka hieroa vielä normaalia kosteusvoidetta ja blandata sitä käsivarsilla olevaan jo levitettyyn itseruskettavaan.

      Huolellisen ja kauniin rusketuksen saadakseen kantsii olla huolellinen erityisesti hiusrajan, kulmakarvojen, korvantausten ja kainaloiden kanssa. esim. kainaloiden alueelle voi lisätä vähän normaalia kosteusvoidetta blandaamaan, sillä normaalissakin rusketuksessa kyljet ja kainalot on hieman vaaleemmat. Valmiiksi värillistä voidetta kantsii käyttää sillä silloin välttää useimmin mokat...

      Normaali vaikutusaika on 30min-2h, kun sävyn näkee.

      Hintahaarukka on 10-50 e, sävyt vaihtelee paljon. On siis keltapohjaisia ja pronssipohjaisia. Sit löytyy suihkeena, vaahtona ja voiteena.

      Henkilökunnalta kannattaa aina kysyä, jos tarttee apua.

    • Mielumminruskeakuoisin

      Mytan pillerit.. milloin nuo alkaa vaikuttaan.Näin kysyy vaalee blondi,kesällä vähän ruskettuu jos lainkaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1673
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1093
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      436
      1070
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1013
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      720
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe