Niin et osaisko kukaan nyt auttaa sen suhteen..?
Ootkos kokeillut?
Ruskettaako hyvin..toimiiko? Hintaluokka...n.?
Kuin äkkiä vaikuttaa?
Mistä niitä saa? Oisin iloinen jos joku vähän avittais.
Kiitosta vaan sille joka tietää ja jaksaa nyt auttaa...!!
Itse ruskettava voide...?
6
883
Vastaukset
- pelle...
niin... jätä väliin... :)
Mene... ennemmin solariumiin... saat tasaisemman värin, pintaasi... ;-) - ananna
Kas vain! Olin juuri ajatellut kysyä tästä aiheesta. :)
No niin, eli paras merkki hyvin vaalealle iholle, mistä saa, hinnat yms. Kaikki perustiedot, kiitoos.
Mielenkiintoista olisi tietää, miten sinä , vastannut nimimerkki, perustelet tuon pelleyden. Onko jostain merkistä huonoja kokemuksia? Mihin tämä itseruskettavuus muuten perustuu? Onko haitallista jotenkin?
No, aion tehdä tämän joka tapauksessa, olinpa sitten pelle tai en. Solariumiin en mene.- katri
olen käyttänyt itseruskettavia ja kyllä ne toimii. En ole mitään haittavaikutuksia ainakaan vielä huomannut, vaikka herkkäihoinen olenkin. Itse olen huomannut, että on parempi käyttää itseruskettavia, kuin paahtaa ihoansa auringossa... ainakin omalla kohdallani. Itseruskettavia saa joka paikasta. Itse käytän Loréalin sublime bronzea. Sitä saa siis melkein joka paikasta. Mutta ei kai kuitenkaan itseruskettaviakaan kannata jatkuvasti käyttää. Kohtuus kaikessa. Kerran kuukaudessa korkeintaan.
- Mirella
katri kirjoitti:
olen käyttänyt itseruskettavia ja kyllä ne toimii. En ole mitään haittavaikutuksia ainakaan vielä huomannut, vaikka herkkäihoinen olenkin. Itse olen huomannut, että on parempi käyttää itseruskettavia, kuin paahtaa ihoansa auringossa... ainakin omalla kohdallani. Itseruskettavia saa joka paikasta. Itse käytän Loréalin sublime bronzea. Sitä saa siis melkein joka paikasta. Mutta ei kai kuitenkaan itseruskettaviakaan kannata jatkuvasti käyttää. Kohtuus kaikessa. Kerran kuukaudessa korkeintaan.
Itse olen käyttänyt itseruskettavaa, ja on todella tärkeää kuoria ensin iho ja levittää sitten kosteusvoidetta. Itseruskettavaa kannattaa myös laimentaa puolet normaalilla kosteusvoiteella. Näin saat luonnollisen lopputuloksen ja mokat ei näy niin pahasti. Itselläni oli hieno tulos, käytin Garnieren voidetta, se suihke on kuulemma huonoa...Tsemiä kokeiluihin! Ja muistakaa, että aina saa seuraavana päivänä laitettua lisää jos tulos on liian laimea!
- CoverGirl
Jaa, että ruskettumaan...
Elikkä tärkeetä on tietty, et on hyvä pohja, jolle itseruskettava levitetään. Siksi kannattaa käydä suihkussa, pestä, kuoria ja kuivata iho huolellisesti. Kosteusvoidetta kannattaa sit käyttää ihon kuiville alueille. Kropassa normaalisti siis kyynärpäät, polvet ja kantapäät. Muuten kuivat kohdat imasee enempi sävyä ja tulee epätasaisen värisiksi ja tummemmiksi.
Sit jos oma iho on todella vaalea, voi itseruskettavaan voiteeseen lisätä jotain suht kevyttä kosteusvoidetta -mihinkään itseruskettaviin suihkeisiin ei siis kannata soveltaa- silloin sävyn muutos on pehmeempi. Joillain valmistajilla on myös useampaa värisävyä, näin esim. Piz Buinilla, eli tummempaa vähän tummemmalle iholle ja vaalealle iholle kevyemmin sävyttävää.
Paljainkäsin voi ihan huoletta levittää, kunhan muistaa pestä kädet ja sormien välit hyvin, sit vaikka hieroa vielä normaalia kosteusvoidetta ja blandata sitä käsivarsilla olevaan jo levitettyyn itseruskettavaan.
Huolellisen ja kauniin rusketuksen saadakseen kantsii olla huolellinen erityisesti hiusrajan, kulmakarvojen, korvantausten ja kainaloiden kanssa. esim. kainaloiden alueelle voi lisätä vähän normaalia kosteusvoidetta blandaamaan, sillä normaalissakin rusketuksessa kyljet ja kainalot on hieman vaaleemmat. Valmiiksi värillistä voidetta kantsii käyttää sillä silloin välttää useimmin mokat...
Normaali vaikutusaika on 30min-2h, kun sävyn näkee.
Hintahaarukka on 10-50 e, sävyt vaihtelee paljon. On siis keltapohjaisia ja pronssipohjaisia. Sit löytyy suihkeena, vaahtona ja voiteena.
Henkilökunnalta kannattaa aina kysyä, jos tarttee apua. - Mielumminruskeakuoisin
Mytan pillerit.. milloin nuo alkaa vaikuttaan.Näin kysyy vaalee blondi,kesällä vähän ruskettuu jos lainkaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372310
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361266- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575