kaveri ikänsä kotona asunut omassa pikkuhuoneessaan niin oli viime vkoloppuna ollut kylillä viihteellä niin kotona olivat saaneet tietää ja nyt on viikon koti arestissa lol
Onko normaalia että 40v mies on kotiarestissa :D
aiaia
11327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei ole murrosikä vielä tullut jos 40v mies vanhempiaa tottelee vaikka kotona asutelee.
Sen lauluja laulat jonka leipää syöt.
Aikamiespoika on kotiarestissa, koska on tehnyt sellaista josta äiti ja isä ei tykännyt. Äidin ja isän luona pätee äidin ja isän lait. Siinä ei ole nokankoputtamista.
Itse kun täytin 18v ja olin täysin kypsynyt varsinkin äitini määräilyihin ja kyttäämiseen mikö ei tuottanut mitään tulosta niin sanoin että nyt teen niinkuin haluan ja usko kerralla ja välit säilyneet ihna aasiallisena ja se siitä. Ei se siihen vaikuta jos on kasvatettu niin ettei jälkikasvu osaa eikä ymärrä muuttaa omilleen vaan asuu laspuuden kodissa vielä 40v oikeuta suomen lain mukaan mihinkään määräilyyn vanhempien johdosta kun on tayttänyt 18v niin on itsemääräämisoikeus. En ole ikinä ymmärätnyt aikuisia lapsia jotka veilä kota muutettuaan tottelee ja tekee vanhempien mielen mukaan eikä niinkuin itsestä tutuu. Suomen lain mukaan vanhemmat saavat sytteen vapuden riistämisestä ja mitäs sitten. Kasvatettu peräkammarin pojaksi eikä ymmärä tai osaa muuttaa omilleen.
Mun mummon veli oli 23-vuotiaana saanut paljaalle takapuolelle selkään äidiltään, kun oli tullut tupakalta haisten kotiin!
Kunnon vanhanaikaista kotikasvatusta, ja niinpä hänestä sitten kasvoi hyvin tienaava herra asemapäällikkö!
Aika nössö 23 v mies jos ei äidllensä pärjää tuoollaisissa asioissa normaali meis olisi laittanut äitinsä järjetykseen niin olisi osat vaihtunut että kuka tekee ja mitä.
Kannattihan selkäsauna ottaa äidiltään, kun kuitenkin olisi illalla joutunut isänsä kynsiin ja saanut piiskaa sekä tupakasta että äitinsä vastustamisesta.
Olisi laittanut isänsäkin kuriin ja snaonut itse että nyt teen niinkuin haluan ja se siitä.
Entä jos se isä oli maajussi tai vaikka metsuri. Poika koulussa kynää pyörittämässä, ei se olisi mitenkään isälleen pärjännyt. Paremmalta näyttää, kun ottaa vapaaehtoiset äitiltään selkään, ettei isä nolosti riepottrle ja pieksää vielä kaikien nähden.
Kuulostaa alistetulta mieheltä.Hänen vanhempansa eivät rakasta oikein tätä poikaansa.
Hän pääsee tilanteesta irti vasta sitten kun ymmärtää etteivät vanhempansa rakasta häntä aidosti.
Tuo on julmaa nimittäin.Itse pääsin irti sairaasta äidistäni vasta kun ymmärsin hänen todellisuudessa vihaavan minua,siksi ei kestänyt minulla esim.hyvää poikaystävää jota sapotoi hylkäämään minut.
Pitää ymmärtää että isä ja äitikin ovat vain
ihmisiä.Oman elämän aloittaminen on
tärkeää.Välimeren maissa monet aikuiset
miehet asuvat vanhempien nurkissa koska
taloudellinen tilanne on vaikea ja vuokrat
ovat korkeat.Naiset vaativat mieheltä sen
että oma asunto löytyy ja käy töissä.
Monet sinkkumiehet elävät omissa kodeissaan ja jos tottuvat yksinoloon
tai askeettisen elämään niin on myöhemmin
vaikea löytää tyttöystävää koska sitä tottuu
yksin eloon ja tietynlaiseen itsekeskeisen
elämän tyyliin.Mutta parempi elää yksin
omassa kodissa kuin vanhempien nurkissa
auta, kuin totella, jos tuon ikäinen kotona ilmaiseksi asustelee ja vanhemmat pyykkäävät, tekevät ruoan miehen eteen.