vw passat -95 1.9tdi sammuu heti käynnistyksen jälkeen, käy noin 1-2 sekuntia. tarttee käydäkseen 1-40 starttausta. kun lopulta lähtee käyntiin toimii normaalisti. laakkosella ei löytynyt vikamuistista mitään. mikä on vikana? onko kokemuksia?
vw 1.9 tdi sammuu heti?
penan
45410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
olisi hyvä mahdollisuus. Meidän vm 2000 autossa oli samoja ongelmia. Aluksi ei meiltäkään vikamuistista löytynyt mitään. Tsekkaa mitä käyttöohjeesi sanoo ajoneston "ohituksesta" avaimien mukana tulleella koodilla. Kannattaa ottaa koodi matkalle mukaan, niin pääset jatkamaan matkaa. KOKEMUKSESTA!
-96 passatissa sama vika. Vikamuistista ei paljastunut mitään. Syyksi selvisi lopulta ajoneston rele tai vastaava, joka sijaitsi sulaketaulun takana.
noin hassu omituisuus kuin että tankin ilmaputki tukossa tekee alipainetta tankkiin sillon kokeileppas käynnistys polttoainekorkki auki jos avittaa elä kierrä korkkia täysin kiinni
moi ajonesto on päällä ota akunnapa 30 sekuntia ja startaa nii lähtee ihan normaalia
ja hei sit katso kata oven kohdalla menee johto sarja täkä valoille ne on joskus rikki ja ottaa maihin soita 0504610289 jos ongelmia viel