Sipilä + Stubb laittavat miehissä talouden kuntoon

Seuraava hallitus tulee muodostumaan kepun ja koksujen ympärille. Silloin Sipis ja Stubbis laittavat miehissä yhdessä maan talouden kuntoon, kun sabotoivista vasuri-pelleistä ollaan päästy eroon!

SUOMI NOUSUUN PORVARIEN JOHDOLLA!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tuota vaihtoehtoa KesKUSTA ja Kokoomus on hieman huonot muistot siitä.

Äänestä

Stubb ei pistä mitään kuntoon.

Äänestä

Paikka määrät ratkaisee, kepu ja kokoomus joutuisivat tekemää taas sateenkarta. Hyvin on epätodennäköistä tuo hallitus ratkaisu. Eivä varmasti halua tehdä vähemmistö hallitusta.

Äänestä

Sippi ja Gay-Göran...

Äänestä
  • meitä köyhiä taitaa olls niin paljon että äänisaalinne ei riitä,
    nyt tulee pienpuolueet voittamaan, ne joita ei gallupeissa noteerata,
    katsos, köyhillekin kuuluu elämä,
    olkaa te rikkaita mutta meillekin kuuluu ruoka ja asunto,
    ja työstä palkka.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


werwerwerwer kirjoitti:

Seuraava hallitus tulee muodostumaan kepun ja koksujen ympärille. Silloin Sipis ja Stubbis laittavat miehissä yhdessä maan talouden kuntoon, kun sabotoivista vasuri-pelleistä ollaan päästy eroon!

SUOMI NOUSUUN PORVARIEN JOHDOLLA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu