Miten meikkaan?

juonnenaama

Päivän mittaan kasvojen juonteet tulee esille.Mitä teen meikatessa väärin? Meikkiä pakko käyttää,kun on värivirhettä ja couberosaa.

3

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • serwmbnvv

      No miten meikkaat nyt? Onko meikkivoide liian rasvainen, niin että valuu juonteisiin vai liian kuivattava? Käytätkö puuteria meikkipohjan kiinnitykseen?

      • juonnenaama

        Laitan ensin kosteusvoiteen ja annan imeytyä.Sen jälkeen levitän Rimmelin värivoidetta ja päälle vielä kiillon estämiseksi Rimmelin Stay Matte-puuteria.


      • Rimmelmäkeen

        Heitä ne Rimmelit mäkeen. Niillä ei saa hyvää.

        Satsaa hyvään pohjustusvoiteeseen ja kevyeen mineraalimeikkiin ( hyvään isoon sutiin, esim. Body Shop. Kysy myyjältä, mikä on sopiva mineraalimeikin levittämiseen. Mutta älä Body Shopista osta meikkivoidetta, vaikka kuinka tyrkyttäisi. Suti vaan.). Suosittelen Bare Mineralsia, joko sitä kivipuuteri tai original -versiota. On tyyristä, mutta riittoisaa ja suht peittävää. Pieninä kerroksina voi sitä lisätä ja lisätä. Jos haluat netistä tilata, testaa esim. Meow Cosmetics.

        Itsellä on pohjustusvoiteena käytössä Goshin foundation primer anti-wrinkle (ei niin hyvä mineraalimeikin alle, koska niin matta: sopii paremmin nestemäisen meikkivoiteen alle) ja Goshin foundation primer Cream (parempi mineraalimeikin alle). Lisäksi jos iho tuntuu kuivalta, laitan joskus Garnierin Nordic Moisture Matchia. Mutta siinä on tuoksua ja se on muutenkin aikamoista kakkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1702
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1538
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      993
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      826
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe