menkää ja tutustukaa naiseen tai mieheen elävässä elämässä. Vaikka luulisin tunnistavani täältä jonkun ja tykkääväni hänestä, ei se johda mielestäni juuri mihinkään, koska se on nettimaailma. Life is life in the world.
*hymyilen* rajoittunut mieleni!
*hymyilen* rajoittunut mieleni!
Vastaukset 3
Vanhimmat
No, tuskinpa kukaan voi toista mennä käskemään, että etsipä sinä itsellesi kumppani tuolta. Eiköhän jokainen sellaisen löydä ihan omia teitään. Maailmassa kuitenkin on lukemattomia pareja, jotka ovat toisena internetin kautta löytäneet. Itse olen yksi heistä, tosin tutustuminen hoidettiin kyllä 95% ihan "livenä", monia sähköposteja ei ehditty vaihtaa ennen tapaamista. :) Näin entisenä skeptikkona täytyy sanoa, että en kyllä mene enää nykyään arvostelemaan kenenkään "parinhakumetodeita". Pääasiahan on se, että ihmiset ovat onnellisia, ei se, että mitä joku täysin tuntematon mahtaa asiasta olla mieltä. Ja yhden ihmisen huonot kokemukset eivät välttämättä toistu toisen kohdalla. Maailma on täynnä mitä erilaisimpia rakkaustarinoita, ja niin sen kuuluukin olla. :)
Tätä olen itsekin alkanut pohtia. Täällä on vain suurimmaksi osaksi "kasvottomia, äänettömiä ja eleettömiä" ihmisiä. Tekstiviidakossa.
mistä sen kullan löytää. Minä tapasin rakkaani sätissä ja olemme onnellisesti yhdessä, enkä ole katunut tai hävennyt sitä hetkeäkään, että hänet netistä löysin.