VENÄJÄ EI VALLANNUT KRIMIÄ EIKÄ ITÄ-UKRAINAA

mitä helvettiä?? venäjä juhlii Krimin valtauksen vuosipäivää ja solmi sopimuksen Minskissä jossa lupasi vetää joukkojaan pois, kuka puhuu paskaa??? Ryssät puhuu paskaa ja kansa uskoo!!
35<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Venäjällä ei ole totuutta

Äänestä
  • VALLANNUT termin ovat keksineet lahopäät ainekset, joten Venäjällä ei juhlita mitään valloitusta.

    Äänestä

Tässä juuri venäjän vaarallisuus, Suomalaiset näppylänaamat menee 6-0 noihin ryssien paskapuheisiin!

Äänestä

Venäjällä paskanpuhuminen kuuluu kansanluonteeseen!!

Äänestä

Joku mulkero kirjoitti että kapinalliset aloitti Ukrainan kriisin, pitää vääntää rautalangasta että venäjä tunnusti Minskin sopimuksessa vahingossa että vetää joukkonsa taaemmaksi, ensin kovaa uhoa että siellä ei ole venäläisiä. Herätys näppylänaamat!

Äänestä

Venäjän politiikkaan kuuluu suunnitelmallinen valehtelu aina ja kaikkialla, Suomessa pitää olla kokoajana hereillä, miksi muuten käydään kauppaa epärehellisen osapuolen kanssa, eihän autoakaan varkaalta osteta?

Äänestä

Venäjä on siinämäärin vaarallinen naapuri että natokeskustelu pitää käynnistää uudelleen pikaisesti!

Äänestä
  • Ukrainan kriisi on jatkoa Kaukasuksen valloituspolitiikalle missä mahtaa rytistä seuraavaksi, kovin toreilla huudellaan Suomea ja Puolaa!

    Äänestä

  • Opetelkaa venäjän kieli kunnolla, niin tiedätte, mitä siellä huudettiin.

    Äänestä

  • NatoTurvaa kirjoitti:

    Ukrainan kriisi on jatkoa Kaukasuksen valloituspolitiikalle missä mahtaa rytistä seuraavaksi, kovin toreilla huudellaan Suomea ja Puolaa!

    "Kirjoittaja tunnustaa juuri, että häneen uppoaa halpahintaisin propaganda jos se vaan jossakin humpuukimediassa esitetään. Tällainen asenne ei ole sopiva poliitikolle ja varottaisin kaikkia äänestäjiä näistä tyypeistä.

    Tuo uutinen on aivan jo tutuksi tullutta USA:n rahoittamaa propagandaa. Alkuperäisessä uutisissa toimittaja mainitsee, että hänen lähellään joku sanoi noin. Missään videossa ei tällaista huutoa kuulu. Siis koko juttu on keksitty.

    Kyseinen media on juutalaisoligarkki Prohorovin (Kypros) omistama ja päätoimittaja on ollut työssä Sanoma-konsernissa. Nämä ovat juuri niitä tahoja, mitä USA:n Gladio operaatio käyttää aivopesussaan. Gladio on miljardiluokan propagandaprojekti, missä USA tekaisee uutisia ja terroritekoja joilla se sitten haluaa perustella valtansa Euroopassa ja NATO:n tarpeellisuuden. "

    http://www.uusisuomi.fi/comment/637616#comment-637616

    Äänestä

Venäjällä ei rehellisyys kuulu normaaliin kanssakäymiseen millään lailla, hallitus valehtelee kansalle, kansa valehtele naapureilleen, totuus on tuntematon käsite!

Äänestä

Paavi on jo pyytänyt Nato-joukkoja Vatikaaniin ryssien pelossa!

Äänestä

Suomalainen ministeri mainitsi että Suomella on resussit valmiina jos venäläisiä tunnuksettomia sotilaita ilmestyy jonnekin. Minkäänlaiset resussit on kyseessä?

Äänestä

CIAn trolli kätyrit paskoo palstalla!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Rysähtikö ri-puli housuusi pelosta itäänuhkaajalla jala jallaa vei? Heh heh hahaa

    Äänestä

Venäjällä ei voi luottaa mihinkään, paskaa puhuu niin media, kuin fasistihallintokin katso dokumentti venäläiset valtaajat!

Äänestä

Ei tuota sontaa ole kukaan koskaan uskonutkaan !!

Äänestä
  • Tavallinen kaduntallaaja Venäjällä uskoo kaiken mitä FASISTIHALLINTO suoltaa ulos!

    Äänestä

Ensin kielletään kaikki ja sitten juhlitaan valloitusta. Nää ei ole vielä kehityksrssä päässeet 2000 luvulle.

Äänestä

Kun Moskovan torilla kysyttii kuka kävi ensimmäisenä Kuussa Igori vastasi juri gagarin

Äänestä

Venäläiset oppikirjat ovat maailman suurimpia satukirjoja, nyt Krimin historia korjattiin koulukirjoihin, kakarat luulee että Krim ei kuulunut koskaan Ukrainalle!

Äänestä

Mikä on tietolähde?
Krimillä on sotilaita ja suuri tukikohta, niitä ei vedetä mihinkään.
Itä Ukrainan joukot eivät ole sama asia kuin Venäjän asevoimat.

Äänestä
  • Ryssännuolijapunikki :.koetapa vähätellä noita Neuvostoliiton Suiomellekin aiheuttamia tuhoja kuten teit aiemmin,

    Äänestä

  • Näille CIAn trolli kätyreille annan neuvon että älkää hakatko päätänne siihen karjalan mäntyyn vaan vuolkaa siitä tappeja ja työntäkää saman tien teillä siellä takana olevaan reikää johon valo ei paista että loppuisi pas-kanne valuminen tälle palstalle.

    Äänestä

  • Täysin sama tollo, Itä-Ukrainaa ei ole valtiona olemassa vaan venäläisiä valloitusjoukko ja Putin sen myönsi mutta kotiryssä vielä ei ole tajunnut

    Äänestä

Joku on pielessä:

Krimiläiset ja venäläiset juhlivat Krimin liittämisen Venäjään. He ovat iloisia ja onnellisia.

USA, NATO, EU ovat kitkeriä, katkeria ja vainvittuilevat.

Äänestä
  • Venäläistä sontamatematiikkaa!

    Äänestä

SUOMI NATOON JA HETI JA SITTEN RYSSÄLLE LUU KURKKUUN ON MEINAAN VIIMESODASTA SELVITTÄMÄTTÖMIÄ ASIOITA.

Äänestä
  • Jovain kannatetaan!!!

    Äänestä

  • Venäjä on täysin arvaamaton fasistidiktatuuri, puhutaan toista tehdään päinvastoin ja valehdellaan välissä! Ota siitä sitten selvää!

    Äänestä

  • Jos kannattaa natoa, tukee myös naisten ja lasten julmaa tappamista ko. järjestön toimesta ja on Suomen puolueettomuutta vastaan.
    Vihamielisiä trollikommentteja odotellessa... vai laittaisinko itse niin ei tarvitse trollien vaivautua:
    SUKSI ¤%&/% NATON VASTUSTAJA /%/#¤%:N RYSSÄÄSSI!!!! <-- No onnistuiko läheskään yhtä hyvin kuin ammattilais trollilta?

    Äänestä

  • mitenvaann kirjoitti:

    Jos kannattaa natoa, tukee myös naisten ja lasten julmaa tappamista ko. järjestön toimesta ja on Suomen puolueettomuutta vastaan.
    Vihamielisiä trollikommentteja odotellessa... vai laittaisinko itse niin ei tarvitse trollien vaivautua:
    SUKSI ¤%&/% NATON VASTUSTAJA /%/#¤%:N RYSSÄÄSSI!!!! <-- No onnistuiko läheskään yhtä hyvin kuin ammattilais trollilta?

    Sellaisiakin ihmisiä on, varsinkin Venäjällä, jotka vihasivat Neuvostoliittoa, mutta rakastavat nykyistä kleptokraattista Natsi-Venäjää täysfasistisine johtajineen.
    Sitä jos ei ymmärrä, että miksi näin on niin ei kannata huolestua:
    Venäläisiä ja venäjänmielisiä ei ole ikinä voinut järjellä ymmärtää.
    Eikä kannata unohtaa myös sitä, että Venäjällä perinteisesti kaikki mikä ei ole ollut kusta on paskaa.

    Äänestä

Jätä hattuun nyt vähäsen. Asia on myös niin että venäjällä on tietty oikeutus myös krimin hallussapitoon krimin historian valossa. En väitä että venäjä teki oikein mutta asiaan liittyy erityisiä piirteitä jotka voi ymmärtää kun perehtyy krimin historiaan.

Äänestä
  • "Asia on myös niin että venäjällä on tietty oikeutus myös krimin hallussapitoon krimin historian valossa."
    Vain kremliini voi kirjoittaa noin.
    Jos tuolleen aletaan asioita ajattelemaan ja oikeutuksia perustelemaan niin mitäpä sitä mitään rajoja edes valtioiden välille asettelemaan.
    Kaivetaan vaan historiaa tarpeeksi pitkälle taakseppäin niin aina löytyy perusteluja vaikka minkämoisille uusnatsistisille rajanvedoille ja maahantunkeutumisille.

    Äänestä

  • Venäjälle tulee ikuiset pakotteet Krimin kaappauksen myötä ja hyvä niin eipähän tarvitse pähkäillä niiden pakotteiden keston kanssa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RyssäValehtelee kirjoitti:

mitä helvettiä?? venäjä juhlii Krimin valtauksen vuosipäivää ja solmi sopimuksen Minskissä jossa lupasi vetää joukkojaan pois, kuka puhuu paskaa??? Ryssät puhuu paskaa ja kansa uskoo!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu