Mulla on ollut käytössä Erisanin Uudistava Yövoide jo kauan mutta olen käyttänyt sitä vain silloin tällöin.
Nyt viimeisen viikon aikana olen käyttänyt sitä säännöllisesti joka ilta seerumin kanssa ja leukaan on tullut pientä näppyä, kylläkin melko huomaamatonta.
Mietin vain että voiko näpyt aiheutua voiteen uudistavasta vaikutuksesta vai onko todennäköisemmin kyse vain hormooninäpyistä tai muusta?
Jatkan kuitenkin sen käyttöä mutta jos näpyt pahenevat ja niitä lisääntyy niin lopetan.
Nyt viimeisen viikon aikana olen käyttänyt sitä säännöllisesti joka ilta seerumin kanssa ja leukaan on tullut pientä näppyä, kylläkin melko huomaamatonta.
Mietin vain että voiko näpyt aiheutua voiteen uudistavasta vaikutuksesta vai onko todennäköisemmin kyse vain hormooninäpyistä tai muusta?
Jatkan kuitenkin sen käyttöä mutta jos näpyt pahenevat ja niitä lisääntyy niin lopetan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei niiin uudistava ole, että näpyt siitä johtuisivat. Syypää saattaa olla cetearyl alcohol listan alkupäässä? Minulle se aiheuttaa mustapäitä. Toki muitakin vaihtoehtoja on.
Et kai mitään Erikeeperin valmistajan mukamas "uudistavaa voidetta" käytä!?
En laittaisi ihooni edes maksusta moista tahnaa.
Tai sit jos se seerumis tukkii huokosia...